ЕС и Свят 24.04.2024 09:37 Снимка: ДНЕС+
Появи се информация, че Залужни е арестуван от украинската служба за сигурност
Информация за ареста на бившия главнокомандващ Валерий Залужний идва от Украйна. За нея в своя Telegram-канал съобщава бившият депутат от Върховната рада Олег Царев.
"От Украйна идва информация, че след отказа на Залужний да стане посланик във Великобритания той е бил задържан преди месец от СБУ, а сега бившият главнокомандващ е под засилена охрана" - пише Царев.
Според него канцеларията на Владимир Зеленски иска да получи от бившия главнокомандващ съгласие да работи в Лондон и да се откаже от президентските си амбиции.
"Трудно е да се каже дали това е вярно, но фактът, че Залужний отдавна не е виждан в публичното пространство, а в Лондон новият посланик не се е появявал" - допълва Царев.
По-рано съветникът на ръководителя на Донецката народна република Ян Гагин заяви, че бившият ръководител на ВСУ Валерий Залужний може да оглави военен преврат в Украйна.
Припомняме, че Валерий Залужний подаде оставка на 8 февруари. Постът му беше поет от Олександър Сирски.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:37 Проф. Боян Дуранкев: Изкуствени цветя и гнили ябълки в Народното събрание
- 11:29 Прокуратурата: Няма данни 14-годишното дете, паднало с парапет от НДК, да е бутнато
- 11:21 Генерал Решетников: Български олигарси откраднаха 700 милиона долара от "Южен поток"
- 11:13 Мирослав Найденов: България е най-големият износител на хляб за ЕС
- 11:05 Мадяр: Олигарсите на Орбан изнасят милиарди към Дубай
- 10:58 Петър Чолаков: Ако Радев влезе прекалено остро срещу модела, ще бъде сравнен с Пиночет
- 10:50 Самолетът на президента на Израел летя над половин Европа, Турция не го пусна
- 10:43 Проф. Иво Христов: Изборите бяха земетресение! Приключи цяла ера в съвременната българска история