.jpg)
ЕС и Свят 28.06.2024 15:13 Снимка: ДНЕС+
Полша подписва споразумение за сигурност с Украйна
Полша ще подпише двустранно споразумение за сигурност с Украйна. Това почти сигурно ще се случи преди срещата на върха на НАТО във Вашингтон. Това заяви полският премиер Доналд Туск, цитиран от Ройтерс.
Той посочи, че преди срещата на върха на НАТО на 9 юли, ще проведе разговори с Володимир Зеленски във Варшава.
Трябва, заедно с министъра на отбраната, да определя как можем да продължим да помагаме на Украйна, но не можем да отслабим отбранителните способности на Полша, подчерта Туск.
По думите му споразумението за сигурност с Украйна на 99% ще бъде подписано преди срещата на върха на НАТО във Вашингтон. Полският премиер изтъкна, споразумението на практика е готово и трябва да бъдат уточнени само няколко детайла и формулировки.
Европейският съюз и две от неговите страни членки, Литва и Естония, подписаха споразумения за сигурност с украинския президент Володимир Зеленски на среща на върха в Брюксел по-рано тази седмица.
Припомняме, че Украйна подписа редица подобни споразумения от началото на руската инвазия през 2022 г., , включително със страни като Великобритания, Франция и Германия.
Още по темата
![]() |
1 | 2.07603 |
![]() |
1 | 2.29262 |
![]() |
10 | 3.92926 |
![]() |
100 | 4.48288 |
![]() |
1 | 1.72214 |
Последни новини
- 17:51 Борисов ще води българската делегация на конгреса на ЕНП във Валенсия
- 17:42 В Гърция инсталират системи за дистанционно управление на влаковете
- 17:33 Мащабно спиране на тока блокира Португалия и Испания
- 17:14 Конклавът за избор на нов папа започва на 7 май
- 17:05 Мъж преби брат си до смърт в село в Монтанско и го сложи да спи
- 17:02 BILD: Украйна подготвя "план Б" в случай на провал на мирното споразумение
- 16:56 Непал ще пуска само опитни алпинисти до Еверест
- 16:54 Лавров: Международното признаване на Крим и другите територии за руски е задължително за мира