
ЕС и Свят 07.05.2023 10:16 Снимка: ДНЕС+
Полша натиска ЕС да забрани вноса на селскостопански продукти от Русия
Полша ще поиска Европейският съюз да наложи санкции върху вноса на руски селскостопански продукти. Това заяви посланикът на страната в ЕС Анджей Садос, цитиран от "Ройтерс".
"В момента Европа не е застрашена от прекъсвания във веригата за доставки на селскостопански продукти - напротив, имаме проблем с излишъците. Решаваме проблема с увеличения внос на селскостопански продукти от Украйна", посочи той.
По-рано тази седмица Европейската комисия наложи ограничения до 5 юни върху вноса на пшеница, царевица, рапица и слънчогледово семе от Украйна.
Целта е да се облекчи свръхпредлагането на тези стоки в България, Унгария, Полша, Румъния и Словакия.
Откакто Русия започна инвазията си в Украйна миналата година, ЕС прие десет пакета от санкции срещу руски лица и компании.
През април Полша предложи нов набор от наказателни мерки срещу Москва, включително въвеждането на забрана за внос на тръбен петрол и диаманти.
Още по темата
![]() |
1 | 2.08244 |
![]() |
1 | 2.30152 |
![]() |
10 | 3.92918 |
![]() |
100 | 4.47396 |
![]() |
1 | 1.71971 |
Последни новини
- 20:21 Хороскоп за сряда, 30 април 2025 г.
- 19:34 858 свободни места са обявени за първото класиране в детските ясли във Варна
- 19:26 Съдийската колегия на ВСС преназначи Каракашева във ВКС
- 19:25 Купуваме си домати за около 5 лв./кг, картофите за 2,80 лв./кг по пазарите във Варна
- 19:17 Грузинската полиция обискира домове на активисти, финансирали протестиращи
- 19:09 Тръмп: Много скоро Украйна ще бъде разгромена, опитвам се да я спася
- 19:02 Китай махнал митата от 125% на вноса на етан от САЩ
- 18:56 Социалният министър: Не трябва да има увеличение на пенсионната възраст, швейцарско правило остава