Полша и САЩ съгласуваха график за преговори по ПРО

ЕС и Свят 17.01.2008 11:50

Графикът за полско-американските преговори по проекта на Съединените щати да разположат в Полша елементи от системата си за противоракетна отбрана е съгласуван.
Това съобщи полският министър на външните работи Радослав Шикорски, след среща във Варшава с американския помощник-държавен секретар за Европа и Евразия Даниел Фрийд.

На пресконференция Шикорски отбеляза, че консултациите са преминали в най-добра съюзническа атмосфера, съобщава Дойче веле. Постигнат е напредък, подчерта полският външен министър, но отказа даде повече подробности с мотива, че темата е секретна.

Даниел Фрийд от своя страна заяви, че ще бъдат взети под внимание забележките на полската страна за рисковете, свързани с възможното разполагане на елементи от противоракетния щит на полска територия.

Шикорски подчерта, че преговорите, които Полша води с Русия по въпроса за противоракетната отбрана, не пречат на тези със Съединените щати. Шикорски обяви, че следващата седмица ще бъде на посещение в Москва, където този въпрос ще бъде обсъден. Полският външен министър допълни, че по мнението му има възможност за двустранни преговори с Русия по плановете на Съединените щати.

Потвърдено бе, че той ще отпътува на 1 февруари за Вашингтон за разговори с американския държавен секретар Кондолиза Райс. /News.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355