ЕС и Свят 27.05.2025 09:29 Снимка: ДНЕС+
Полша готви най-големите военни учения за последните години
През 2025 г. 18-та механизирана дивизия на Полша ще проведе най-мащабното учение през последните години, в което ще участват съюзници от НАТО и което ще бъде отговор на беларуско-руските учения.
Това заяви пред репортери полският министър на отбраната Владислав Косиняк-Камиш.
"По време на брифинг с висшия състав на полската армия, на който, наред с други неща, присъстваше и президентът на Република Полша, в началото на февруари дадох заповед за провеждане на първото голямо дивизионно учение от много години насам.
18-та механизирана дивизия ще проведе такова учение и ще бъде напълно подготвена да демонстрира своите способности и умения, включително съвместно с нашите съюзници", заяви Косиняк-Камиш, цитиран от ПАП.
Той нарече учението "отговор на Полша и съюзниците на тазгодишното най-голямо учение на въоръжените сили на Русия и Беларус - "Запад-2025".
Началникът на Генералния щаб на полската армия генерал Веслав Кукула посочи, че "една от задачите на учението е да се провери до каква степен частите на 18-та дивизия, в която влизат повечето военни части, разположени източно от Варшава, вече са успели да овладеят системно доставяното модерно оборудване, като например танковете M1 Abrams".
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Учени: На Европа едва ли ще открием живот
- 19:26 Касите на БНБ ще работят извънредно всяка събота през януари
- 19:18 Китай проби граница, смятана за непреодолима в ядрения синтез
- 19:11 Седем американски бойци са били ранени при залавянето на Мадуро
- 19:03 Инфлацията в еврозоната достигна целта на ЕЦБ през декември
- 18:55 Римски мраморен басейн, антични и средновековни монети и печати откриха на Акве калиде през 2025 г.
- 18:48 Платото Устюрт: Тайнственият свят на пустинята
- 18:40 Meta отложи глобалния старт на AR очилата с дисплей заради рекордно търсене