Половината правителствени институции в Македония без ток заради дългове
ЕС и Свят 06.11.2007 10:24
Компанията дистрибутор на електроенергия в Македония ЕСМ-ЕВН остави вчера без ток много правителствени институции заради неплатени задължения за електроенергия от няколко милиона евро, пише македонският вестник „Вечер”.
Първо на удара беше Министерството на здравеопазването, което остана без ток половин час. Следобед екипите на електроразпределителната компания оставиха без ток Министерството на здравеопазването и служителите в административната сграда. Изключването на тока беше предупредително за министерството, което според ЕСМ-ЕВН е най-големият длъжник.
„Токът в сградата беше изключен от 13,30 ч. до 14,05 ч. След половин час токът беше пуснат, защото тази институция е част от здравния сектор. Акцията ще продължи и в бъдеще, като без ток ще останат всички потребители, които не плащат за електроенергията и които дължат за повече от три месеца”, каза за „Вечер” Ленче Карпузовска, говорител на ЕСМ-ЕВН.
От здравното министерството обаче отрекоха, че не са имали ток в следобедните часове. „Длъжници са може би други здравни учреждения, но това е тяхно задължение да си покрият дълговете, а не на Министерството на здравеопазването”, каза говорителят Даниела Алексовска.
От ЕСМ-ЕВН казаха, че служителите в здравното министерство не са забелязали, че им е спрян токът, защото най-вероятно веднага са се включи агрегатите. За разлика от Министерството на здравеопазването, което само за половин час е било изключено от енергийната система, други правителствени институции няма да получават ток, докато не си платят сметките.
Вчера без ток са останали трите правителствени, както и президентската вила Биляна в Охрид, териториалните единици на Министерството на правосъдието в Кичево, Радовиш, Ресен, Битоля, Куманово и бюрото на институцията в скопския квартал Сарай.
От мрежата са били изключени и няколко културни институции като кино Вардар, Албанският театър, Музеят на съвременното изкуство в Скопие и няколко библиотеки.
От ЕСМ-ЕВН казаха, че без ток са останали и административната сграда на Министерството на земеделието в Скопие и съответните сгради на това министерство в Щип, Радовиш, Ресен, Прилеп, Струга и Гевгели. Изключен е бил токът и на обекти на МВР в Прилеп, Дебър, Гостивар и Тетово. От компанията вчера не пожелаха да разкрият които други институции са в списъка за изключване. /БГНЕС
Първо на удара беше Министерството на здравеопазването, което остана без ток половин час. Следобед екипите на електроразпределителната компания оставиха без ток Министерството на здравеопазването и служителите в административната сграда. Изключването на тока беше предупредително за министерството, което според ЕСМ-ЕВН е най-големият длъжник.
„Токът в сградата беше изключен от 13,30 ч. до 14,05 ч. След половин час токът беше пуснат, защото тази институция е част от здравния сектор. Акцията ще продължи и в бъдеще, като без ток ще останат всички потребители, които не плащат за електроенергията и които дължат за повече от три месеца”, каза за „Вечер” Ленче Карпузовска, говорител на ЕСМ-ЕВН.
От здравното министерството обаче отрекоха, че не са имали ток в следобедните часове. „Длъжници са може би други здравни учреждения, но това е тяхно задължение да си покрият дълговете, а не на Министерството на здравеопазването”, каза говорителят Даниела Алексовска.
От ЕСМ-ЕВН казаха, че служителите в здравното министерство не са забелязали, че им е спрян токът, защото най-вероятно веднага са се включи агрегатите. За разлика от Министерството на здравеопазването, което само за половин час е било изключено от енергийната система, други правителствени институции няма да получават ток, докато не си платят сметките.
Вчера без ток са останали трите правителствени, както и президентската вила Биляна в Охрид, териториалните единици на Министерството на правосъдието в Кичево, Радовиш, Ресен, Битоля, Куманово и бюрото на институцията в скопския квартал Сарай.
От мрежата са били изключени и няколко културни институции като кино Вардар, Албанският театър, Музеят на съвременното изкуство в Скопие и няколко библиотеки.
От ЕСМ-ЕВН казаха, че без ток са останали и административната сграда на Министерството на земеделието в Скопие и съответните сгради на това министерство в Щип, Радовиш, Ресен, Прилеп, Струга и Гевгели. Изключен е бил токът и на обекти на МВР в Прилеп, Дебър, Гостивар и Тетово. От компанията вчера не пожелаха да разкрият които други институции са в списъка за изключване. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:45 Радев увери МВФ, че работи за качествена промяна в икономическия климат
- 15:36 Делян Добрев подаде молба за напускане на Народното събрание
- 15:27 Радев назначи нов зам.-министър на икономиката
- 15:18 Почина бившият председател на Федералния резерв на САЩ Алън Грийнспан
- 15:09 Откриха картина на Пикасо за 15 млн. евро при акция срещу наркотрафик във Франция
- 15:02 След "Баба Алино": Българи купиха къщи и апартаменти и им спряха водата и достъпа
- 14:54 Омбудсманът против превръщането на помощта за отопление в инструмент за бюджетни икономии
- 14:46 Махнаха Тома Белев от съпредседателския пост в „Зелено движение“