ЕС и Свят 17.12.2024 18:52 Снимка: ДНЕС+
Полицията търси мотив зад стрелбата в училище в Уисконсин
Полицията в Уисконсин във вторник разпитва приятелите и семейството и проучва онлайн профилите на 15-годишно момиче, за да определи какво го е накарало да открие огън в училищна класна стая, убивайки съученик и учител преди отнема живота си.
Стрелецът, идентифициран от полицията като Натали Рупноу, която е била известна още и като Саманта, е била ученичка в християнското училище Abundant Life в Медисън, Уисконсин, столицата на щата. Около 3% от всички масови стрелби в САЩ са извършени от жени, показват проучвания.
Полицията все още не е установила мотива. Началникът на полицията в Мадисън Шон Барнс каза пред CNN във вторник, че следователите разглеждат онлайн публикации и евентуален манифест, който стрелецът може да е оставил.
"Бяхме уведомени за манифест, ако искате да го наречете така, или някакъв вид писмо, което е публикувано от някой, който твърди, че е неин приятел", каза Барнс.
Барнс каза, че полицията също преглежда нейния мобилен телефон и компютър, за да види дали е имало предавания между нея и някой друг. Други въпроси, на които разследващите се опитват да отговорят, са как 15-годишната се е сдобила с пистолет и дали родителите й са проявили небрежност.
"Това е въпрос, на който ще трябва да отговорим с нашата областна прокуратура", каза Барнс. "Но в момента това не изглежда да е така."
Двама ранени ученици са в критично състояние с опасност за живота, докато няколко други жертви са ранени и се очаква да оцелеят.
Още по темата
-
-
-
Стрелецът от Вашингтон не призна вината си
преди 2 месеца
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:20 Гюров назначи трима зам.-министри на МВР - Иван Анчев, Калоян Калоянов и Калоян Милтенов
- 13:13 Лидерите на ЕС щели "да се погрижат Русия да понесе отговорност за войната в Украйна"
- 13:05 Генерали от НАТО инспектират Източния фланг в критичен момент
- 12:57 В устройствения правилник на МС: Без вицепремиер за честни избори
- 12:50 Протест на близки на убитото от тир семейство: Искаме максимална присъда
- 12:42 От „Еврохолд България“ искат 5 евро месечна такса електромер
- 12:35 Медведев към Калас: Ще влезем и без визи в Европа - както през 1812 и 1945 г.
- 12:27 Криминално проявен от Варна се опита да задигне кабели от резиденция "Евксиноград"