ЕС и Свят 10.08.2024 11:54 Снимка: ДНЕС+
"Политико": Западът е одобрил украинската атака срещу Курска област
Атаката на украинските войски, въоръжени с помощта на НАТО, срещу пограничната руска Курска област получи одобрение от Запада, преди всичко от Германия и САЩ, пише европейското издание на вестник Politico.
Изданието не изключва, че действията на Киев „могат да доведат до промяна в политиката“ на държави, които „се въздържаха да позволят на Украйна удари по руска територия със свои оръжия“.
"Политико" подчертава, че няма „никакви сигнали“ нито Берлин, нито Вашингтон „да оказват натиск на Киев да ограничи действията си“. Вестникът припомня, че германският канцлер Олаф Шолц все още отказва да достави германски крилати ракети "Таурус" на Украйна.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:47 Тръмп: НАТО би бил по-страшен и ефективен с Американска Гренландия
- 15:38 Слави Трифонов не разбира защо ПП-ДБ непрестанно искат да протестират
- 15:29 Ето кои са основните военни бази на САЩ в Близкия изток
- 15:20 Италианското МВнР привика посланика на Иран
- 15:12 Информационно обслужване: Асен Василев манипулира за машините, никога не сме ги обслужвали
- 15:06 Владислав Горанов: Ще управлява, който може, а не който си мисли, че може
- 15:01 Слави Трифонов: Какво искат ПП-ДБ? Или са като от вица за братята роми-„К’вото дадеш бе, бате"!
- 14:58 Проф. Аргирова: Само за ден-два може да се развие пневмония от грипа