
ЕС и Свят 04.10.2025 18:30 Снимка: АР/БТА
Политическото ръководство на Израел нареди на военните да ограничат офанзивните действия в Газа
От кабинета на премиера Нетаняху заявяват, че се готвят за изпълнение на първата част от плана на Тръмп
Политическото ръководство на Израел нареди на военните да намалят офанзивните си действия в ивицата Газа и заяви, че се готви за "незабавно изпълнение" на първата фаза от плана на американския президент Доналд Тръмп след отговора на "Хамас", съобщиха израелските медии, цитирани от Ройтерс.
"В резултат на отговора на "Хамас", Израел се подготвя за незабавното изпълнение на първата фаза от плана на Тръмп за освобождаването на всички заложници", се посочва в съобщение на кабинета на премиера Бенямин Нетаняху.
Междувременно американският президент в кратко видео послание обеща, че съгласно мирния план за ивицата Газа "всички страни ще бъдат третирани справедливо".
"Днес е велик ден. Ще видим как ще се развие. Сега трябва да финализираме подробностите", заяви Тръмп във видеото, разпространено в социалната му мрежа "Трут соушъл", след като "Хамас" заяви, че частично приема предложението му.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09336 |
![]() |
1 | 2.24138 |
![]() |
10 | 3.84219 |
![]() |
100 | 3.99861 |
![]() |
1 | 1.66681 |
Последни новини
- 19:36 Жители на Долни Богров се разбунтуваха срещу нежелан свещеник
- 19:30 Орбан: Украинските разузнавателни служби постоянно действат в Унгария с подкрепата на Брюксел
- 19:25 Млад мъж загина при катастрофа на пътя между Елена и Лясковец
- 19:21 Руската междуконтинентална балистична ракета „Ярс“ доказва: Москва е сериозна за ядрения Армагедон
- 19:15 В Германия се питат: Ще изчезнат ли парите в брой с планираното дигитално евро
- 19:04 Валдано на 70: Футболът е метафора за живота
- 18:53 МВР: Няма данни за хора в риск
- 18:47 Пламен Димитров: Да се увеличава ДДС е вредно, повишение би могло да се очаква при акцизите