Подготвят среща между Путин и Обама
ЕС и Свят 20.08.2015 14:42
Руският президент Владимир Путин ще участва в Генералната асамблея на ООН в Ню Йорк другия месец и е готов да обмисли всяка покана за среща с американския си колега Барак Обама, каза руският външен министър Сергей Лавров, цитиран от Ройтерс.
„Ние изхождаме от това, че американските колеги ни подават сигнал, че искат да продължат да поддържаме контакти. Ако има такова предложение от тяхна страна, аз мисля, че нашият президент ще го разгледа конструктивно”, каза Лавров.
През септември ще се проведе юбилейната сесия на Общото събрание на ООН по случай 70-ата годишнина от създаването на световната организация. На събитието се очакват много правителствени и държавни ръководители.
„Ние изхождаме от това, че американските колеги ни подават сигнал, че искат да продължат да поддържаме контакти. Ако има такова предложение от тяхна страна, аз мисля, че нашият президент ще го разгледа конструктивно”, каза Лавров.
През септември ще се проведе юбилейната сесия на Общото събрание на ООН по случай 70-ата годишнина от създаването на световната организация. На събитието се очакват много правителствени и държавни ръководители.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:20 Започна разследване срещу Урсула фон дер Лайен заради таен чат със Зеленски
- 10:12 The Pundit: Вашингтон лансира Николай Младенов като кандидат за генерален секретар на ООН
- 10:05 Цената на петрола продължава да пада
- 09:57 Бившият директор на кадастъра във Варна: Исканията за нанасяне на сградите са внесени през 2023 г.
- 09:49 Депутатите обсъждат на второ четене Закона за съдебната власт
- 09:41 Шефът на НСО на изслушване в Комисията за контрол над службите за сигурност
- 09:33 Людмила Петкова: Бюджет 2026 цели плавна стабилизация, за да продължи растежът на икономиката
- 09:25 Тръмп: Броят на жертвите на двете земетресения във Венецуела е потресаващ