Петер Мадяр е поканил Володимир Зеленски на среща в началото на юни

ЕС и Свят 29.04.2026 09:42 Снимка: ДНЕС+

Петер Мадяр е поканил Володимир Зеленски на среща в началото на юни

Бъдещият премиер на Унгария Петер Мадяр обяви, че е отправил покана към украинския президент Володимир Зеленски да се срещнат в началото на юни с цел да се даде нов тласък на двустранните отношения, предадоха Франс прес и БТА.

Мадяр предлага да бъде уреден дългогодишният спор между Будапеща и Киев относно правата на етническите унгарци, живеещи в западна Украйна. Затова той предлага разговорите да се проведат символно място – в Берегово, град в западна Украйна, където мнозинството от населението са унгарци.

"Предложих на украинския президент Володимир Зеленски да се срещнем в началото на юни, на символно място – град Берегово, където мнозинството от населението е унгарци", написа Петър Мадяр във Facebook.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355