ЕС и Свят 22.07.2025 18:02 Снимка: ДНЕС+
Песков: Няма основания да се очакват чудеса на третия кръг на преките руско-украински преговори
Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви, че няма основания да се очакват чудеса на третия кръг на преките руско-украински мирни преговори, предадоха ТАСС и БТА.
"Нека бъдем откровени. Темата за украинското урегулиране е толкова сложна, че постигането на споразумения за размяна (на военнопленници) или за връщане на телата на загиналите вече е резултат", каза Песков.
"Разбира се, няма причина да очакваме някакви пробиви от категорията на чудесата. Това едва ли е възможно в настоящата ситуация", добави той.
По думите на говорителя на Кремъл основната тема на третия кръг от преки руско-украински преговори трябва да бъдат проектите за меморандуми за разбирателство за мирно уреждане на конфликта.
"Темата на преговорите е доста сложна: освен други въпроси, разбира се, ще се наложи да се обсъдят и самите проекти на меморандуми, разменени по време на втория кръг", посочи Песков.
По-рано украинският президент Володимир Зеленски заяви, че следващият кръг мирни преговори между Москва и Киев е предвиден за утре и че Украйна иска да обсъди размяната на военнопленници, връщането на украински деца в родината им и подготовката на среща между него и руския президент Владимир Путин.
Песков добави също, че Русия е регистрирала нарастване на международното напрежение и наблюдава случващото се, след като британските вестници "Таймс" и "Телеграф" съобщиха, че САЩ са разположили ядрени оръжия в Обединеното кралство за първи път от 2008 г.
"Наблюдаваме тенденция на ескалация на напрежението към въоръжаване, включително ядрено въоръжаване", заяви говорителят на Кремъл.
"Отговорните министерства следят развитието (на ситуацията) в тази област и поставят задачите за гарантиране на нашата сигурност на фона на случващото се", добави той.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 20:54 Хороскоп за петък, 26 декември 2025 г.
- 20:46 Патриарх Даниил връчи орден „Св. Йоан Рилски” на Вселенския патриарх Вартоломей
- 19:34 Кремъл за коледното видеообръщение на Зеленски: Дали е способен да взема адекватни решения?
- 19:21 Турската полиция арестува 115 предполагаеми членове на Ислямска държава
- 19:11 Коледа и странните обичаи по света
- 19:00 Захарова: Германия няма пари за коледни елхи заради политиката си срещу Русия
- 18:55 Крал Чарлз Трети заведе семейството си на църква пеша
- 18:50 Шкварек: Въпрос на време е у нас да се пръкнат първите пакистански банди и ислямистки гнезда