
ЕС и Свят 16.10.2023 16:58 Снимка: ДНЕС+
Първи сняг заваля в Германия (Видео)
От петък до неделя температурите в германската провинция Баден-Вюртемберг паднаха с повече от 20 градуса и то след като там бяха отбелязани рекордни стойности.
Най-високите температури в Германия през второто десетдневие на октомври бяха измерени в петък – в Райнфелден и Мюлхайм. Там бяха регистрирани 30,1 градуса – за първи път, откакто се водят метеорологични записи през 1881 г.
Рано в неделя следобед на летището в Щутгарт са измерени само около 8 градуса, край Карлсруе - около 13 градуса.
На места в страната падна и първият сняг. Първите снежинки са в баварския град Фихтелберг. При температури от минус 1 градус снегът се задържа за известно време по таваните на колите и поляните, предаде bTV.
На брега на Северно море и по поречието на река Елба се образуваха бури, а рибният пазар в Хамбург беше наводнен в събота следобед. Части от покриви бяха откъснати, имаше и съборени дървета. Няма пострадали хора.
През следващите дни в Саксония се очаква максималните температури да бъдат около 10 градуса, малко по-ниски в планините. Възможни са и слани.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09583 |
![]() |
1 | 2.23779 |
![]() |
10 | 3.85142 |
![]() |
100 | 4.03096 |
![]() |
1 | 1.67566 |
Последни новини
- 18:02 Октомври започва с валежи и циклон, температурите падат до минус 3°
- 17:53 МВнР предупреждава за проблеми с транспорта във Франция на 2 октомври заради стачка
- 17:45 Бивш финансист от Ню Йорк обвинен в секс трафик и насилие над жени
- 17:36 Служителите на "Автомобилна администрация" са в стачна готовност, искат оставката на ръководството
- 17:27 В корумпираните служители на ДАИ открили над 43 хил. евро и 5000 лв. в брой
- 17:19 57 учени от БАН са сред първите 2% топ учени в света
- 17:11 Жестоко убийство в Пещера: 48-годишен мъж убил съседката си заради пари
- 17:02 Тестват сирените за ранно предупреждение и оповестяване на населението в сряда