ЕС и Свят 25.12.2025 12:51 Снимка: ДНЕС+
Папа Лъв XIV натъжен: Русия отказа да сключи коледно примирие във войната с Украйна
Папата Лъв XIV заяви, че е много натъжен от отказа на Русия да сключи коледно примирие във войната с Украйна, съобщи Би Би Си.
"Сред нещата, които ме натъжиха много, беше фактът, че Русия вероятно е отхвърлила молбата за примирие", каза понтификът пред журналисти близо до резиденцията си в Италия.
"Още веднъж призовавам всички хора с добра воля да уважават поне Коледа като ден на мира", отбеляза Лъв XIV.
"Може би ще ни послушат - и тогава ще имаме поне 24 часа, един ден на мир по целия свят", добави светият отец.
Тази седмица прессекретарят на Кремъл Дмитрий Песков заяви, че Русия не е съгласна с предложението на Украйна за коледно примирие.
Освен това бяха обсъдени и въпросите за военнопленниците и връщането на украинските деца при семействата им
Той каза, че Русия "иска мир", но не иска "примирие, за да даде почивка на Украйна и да се подготви за продължаване на войната".
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.
- 22:02 Двама тежко ранени след скандал и стрелба в заведение на плажа "Кабакум" край Варна
- 19:28 Разкриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в античен град Хераклея Синтика
- 19:18 "Война на ордени" между Киев и Варшава. Какво се случва?
- 19:07 Франция въвежда внезапни тестове за наркотици сред висши държавни служители
- 18:57 Легендарният Марк Хюз е с разбито сърце след внезапната кончина на 38-годишния му син
- 18:46 Днес е най-дългият ден в годината
- 18:34 При жътва изгоря 30 дка нива със зрял ечемик край Бойчиновци