ЕС и Свят 30.08.2022 19:01 Снимка: ДНЕС+
Палестинци раниха двама израелци на гроба на Йосиф в град Наблус
Палестинци раниха днес с огнестрелни оръжия двама израелци, дошли на поклонение на предполагаемия гроб на Йосиф в палестинския град Наблус, почитан като светиня от евреите. Това съобщи израелската армия и уточни, че пострадалите са получили медицинска помощ, предаде Франс прес.
Двамата са настанени в болници в Централен Израел, посочиха медицински източници, предаде БТА. Фотограф на АФП, който бил на мястото, каза, че автомобилът на двамата израелци в Наблус е била опожарена сутринта от палестинци и на мястото е имало напрежение.
Гробът на Йосиф е почитан от юдеите, тъй като според тях там се намират останките на един от 12-те синове на патриарха Яков. Палестинците смятат, че там почива местен религиозен деец.
Израелската армия придружава от време навреме групи поклонници, пътуващи до това място в Наблус (на Западния бряг, контролиран от Палестинската автономна власт) и забранява на израелските граждани да го посещават самоволно.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:53 26-годишен мъж загина при челен удар с автобус
- 12:45 Популярен турски режисьор и брат му - известен музикант са арестувани в Бурса за наркотици
- 12:37 Страните от Персийския залив инвестират милиарди, за да заобиколят Ормузкия проток
- 12:29 Сърбия обяви: Набавя си руски газ през България
- 12:21 Мигрантската заетост в ЕС: Все по-голям процент чужденци работят
- 12:18 Лавров: Ако ЕС се опита да нападне Русия, това вече няма да бъде конвенционална война
- 12:10 Нощувките на морето по-скъпи с над 50%
- 12:02 Правосъдният министър чака мотивите за отказа за отстраняването на Русинова