ЕС и Свят 01.02.2021 09:21 Снимка: ДНЕС+
Отварят мемориала на Аушвиц за посетители
Мемориалът на бившия нацистки концентрационен лагер Аушвиц в Полша ще бъде отворен за посетители при спазването на предпазни мерки срещу коронавируса, предаде ДПА.
За посетителите е създаден специален еднопосочен маршрут, за да бъдат ограничени струпванията на много хора на едно и също място, заяви днес ръководството на мемориала, предаде БТА.
Освен това в мемориала са премахнати изложбени обекти, за да може да бъде спазвана необходимата между посетителите дистанция.
Полското правителство обяви в четвъртък, че ще разхлаби част от ограничителните мерки, въведени с цел предотвратяване на разпространението на коронавируса.
Музеите и галериите, които са затворени от началото на ноември, ще могат да отворят вратите си за посетители от утре, отбелязва ДПА.
По данни на ръководството на мемориала, през нормални години той е посещаван от над един милион души годишно.
По времето на Втората световна война нацисткият режим на германския лидер Адолф Хитлер организира в концентрационния лагер Аушвиц убийството на над един милион души, повечето от които евреи.
По времето на Холокоста в цяла Европа нацистите убиват около шест милиона евреи./БТА
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09898 |
GBP
|
1 | 2.23268 |
RON
|
10 | 3.8428 |
TRY
|
100 | 3.90089 |
USD
|
1 | 1.66994 |
Последни новини
- 11:06 Нов терористичен акт в Москва: Взривиха колата на ген. Сарваров от руския Генщаб
- 11:00 Служител на Елисейския дворец е арестуван за кражба на сребърни съдове и порцелан
- 10:52 Антон Кутев: Радев няма нито общо с движението "3 март"
- 10:45 Свалената от ефир Цънцарова потвърди, че вече няма да води сутрешния блок
- 10:39 Георги Марков: Какво ще стане ако всички от Домовата книга за служебни премиери откажат на Радев!?
- 10:32 Радев : Движение "Трети март“ и движението за президентска република нямат нищо общо с мен!
- 10:28 Църквата чества Света мъченица Анастасия
- 10:21 Нешка Робева се сбогува с Боян Радев: И щяхме да се смеем, да бъбрим, да се потопим в спомените