Отново протестират търговците в Македония
ЕС и Свят 02.07.2007 15:01
Продавачите на плодове и зеленчуци ще протестират в цяла Македония след като не успяха да постигнат компромис с правителството за отлагане на въвеждането на касови апарати на пазарите.
Сергиите на пазарите ще останат празни, а търговците ще блокират кръстовищата от 08.00 до 16.00 часа, след което протестите ще продължат пред македонското правителство. „Протестите ще продължат неограничено време в цялата страна”, заяви Екрем Долак, председател на сдружението на търговците след срещата им с представители на правителството. По време на срещата с македонския финансов министър Трайко Славески, търговците припомниха, че те няма да приемат въвеждането на касовите апарати с обяснението, че и без това разходите, които плащат по време на работата си са много. Затова те искат или правителството да въведе промени в закона или да отложи прилагането на този закон.
От друга страна правителството настоява за налагането на закона и предлага апаратите за издаване на касови бележки да се предоставят от организаторите на пазарите докато самото издаване на касови бележки да не важи за занаятчии, земеделци и търговци на дребно. За ползването на сергиите продавачите плащат по 5 000 денара (170 лева) на месец. Според закона за търговията, издаването на касови бележки на пазарите в Македония трябваше да се въведе от 1 юли. /Макфакс - БГНЕС
Сергиите на пазарите ще останат празни, а търговците ще блокират кръстовищата от 08.00 до 16.00 часа, след което протестите ще продължат пред македонското правителство. „Протестите ще продължат неограничено време в цялата страна”, заяви Екрем Долак, председател на сдружението на търговците след срещата им с представители на правителството. По време на срещата с македонския финансов министър Трайко Славески, търговците припомниха, че те няма да приемат въвеждането на касовите апарати с обяснението, че и без това разходите, които плащат по време на работата си са много. Затова те искат или правителството да въведе промени в закона или да отложи прилагането на този закон.
От друга страна правителството настоява за налагането на закона и предлага апаратите за издаване на касови бележки да се предоставят от организаторите на пазарите докато самото издаване на касови бележки да не важи за занаятчии, земеделци и търговци на дребно. За ползването на сергиите продавачите плащат по 5 000 денара (170 лева) на месец. Според закона за търговията, издаването на касови бележки на пазарите в Македония трябваше да се въведе от 1 юли. /Макфакс - БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 01:12 Хороскоп за вторник, 23 юни 2026 г.
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.