ЕС и Свят 26.02.2025 10:21 Снимка: ДНЕС+
Отново авиокатастрофа с над 5 жертви - този път с военен самолет на Судан
Самолет на суданската армия катастрофира снощи в близост до столицата на Судан - Хартум, като загина екипажът му, както и още най-малко петима души на земята, предаде Франс прес, като се позова на изявление от военните.
Ройтерс уточни, че трагедията се е разиграла малко след като самолетът се е вдигнал във въздуха, като армията за момента не е обявила причините за фаталната авария. Самолетът е бил Ан ("Антонов"), пояснява АФП, цитирана от БТА.
Катастрофата е станала, след като машината се е вдигнала от полосата на летището Уади Саидна в един от най-големите судански авиогарнизони, в град Омдурман.
Свидетели на случилото се информират Франс прес, че има нанесени щети на сгради в квартала в северната част на Омдурман, на чиято територия е паднал самолетът.
Инцидентът се случва само ден след като суданските Сили за бърза подкрепа поеха отговорност за свален самолет изтребител в Ниала - столицата на провинция Южен Дарфур, посочва АФП.
Това е пореден авиоинцидент в световен мащаб от началото на годината. Пет инцидента с големи пътнически самолети предизвикаха сериозни притеснения сред пътниците и експертите за сигурността на въздушния транспорт, като в едната от катастрофите участваше и военен хеликоптер.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:09 Строят нови 40 км от автомагистралата "Русе - Велико Търново"
- 16:01 Зеленски към Тихановская: Украйна никога не е заплашвала Беларус
- 15:52 Ирландия планира забрана на стоки от израелски селища до средата на юли
- 15:43 Милиарди евро по ПВУ пак под риск
- 15:34 "България Еър" осигурява 4 полета дневно по линията София-Варна това лято
- 15:25 Президентът на Боливия намали заплатата си на фона на протестите в страната
- 15:16 Кран изпусна и унищожи купола на 169-годишен храм
- 15:08 Тежка катастрофа в Белгия: Влак удари училищен микробус, има жертви