
ЕС и Свят 07.05.2024 18:02 Снимка: ДНЕС+
Откриха подслушвателни устройства в зала за заседания на полското правителство
Полските специални служби откриха и премахнаха подслушвателни устройства в зала в град Катовице, където трябваше да се проведе заседание на полското правителство днес, предаде Ройтерс, като се позова на съобщение на говорителя на координатора на специалните служби.
Агенцията посочва, че Полша е разпределителен транспортен възел за военните доставки на Запада за Украйна по време на съпротивата на Киев срещу продължаващата трета година руска инвазия и съответно Варшава е с повишено внимание за всякакви признаци на шпионска дейност.
"Службата за държавна защита, в сътрудничество с Агенцията за вътрешна сигурност, засече и демонтира устройства, които биха могли да се използват за подслушване в залата, където днес бе насрочено заседание на Министерски съвет в Катовице", написа в социалната платформа "Екс" Яцек Добжински. "Службите продължават с дейностите си по случая", добави той.
Вчера Варшава обяви, че проверява дали полски съдия, който е имал достъп до класифицирана информация и е поискал политическо убежище в Беларус, е извършвал шпионаж, припомни Ройтерс.
![]() |
1 | 2.09113 |
![]() |
1 | 2.26343 |
![]() |
10 | 3.86375 |
![]() |
100 | 4.02778 |
![]() |
1 | 1.66227 |
Последни новини
- 11:06 Втори загинал е открит след експлозията в бар в Мадрид
- 10:58 Премиерът Желязков свиква Националния борд по водите
- 10:51 Мелета на пътя: Експерти предупреждават за „снаряди“ по родните улици
- 10:44 Стефан Бакалов, Агенция „Митници“: Наркотрафикът към Турция расте
- 10:36 Нина Добрев съсипана след раздялата си с Шон Уайт
- 10:29 Храни и стоки у нас с над 50% по-скъпи от Гърция
- 10:21 Виолета Иванова, ДКСБТ: Има скандални разлики в цените от борсите до крайния потребител
- 10:13 Григор избра нова дата за завръщане. Подаде заявка за турнира, където спечели първата си титла