Още човешки останки на мястото на катастрофата на полския президентски самолет

ЕС и Свят 23.09.2010 15:03

Главният военен прокурор на Полша Кшищоф Парулски заяви, че е "дълбоко убеден", че човешки останки може все още да се намират на мястото на катастрофата на самолета на президента Лех Качински, станала на 10 април в Западна Русия.

"Ние сме дълбоко убедени, че останки на жертви на катастрофата, които ние бихме искали с всички възможни грижи да си върнем, може все още да се намират на мястото", заяви прокурорът пред журналисти. Парулски съобщи също така, че група експерти, придружени от прокурор, трябва да заминат преди края на месеца за мястото на катастрофата, за да подготвят пристигането на полски археолози, които ще го инспектират.

При инцидента загинаха президентът Качински, съпругата му и още 94 души. Прокурорът изрази и надежда, че Москва ще разреши на археолозите да започнат работа преди края на годината. /АФП-БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355