Осъдиха бивш екоминистър на Украйна, управлявал при Тимошенко

ЕС и Свят 06.04.2012 13:53

Бивш министър на околната среда на Украйна бе осъден на три години затвор.

Георги Филипчук бе осъден заради злоупотреба с власт, след като е подписал споразумение по време на управление на ведомството му с международна фирма, която е замесена в експлоатирането на украински ресурси в Черно море.

Филипчук пледира невинен.

Неговият адвокат заяви, че клиентът му просто е следвал инструкциите на тогавашния премиер Юлия Тимошенко, съобщи Радио Свободна Европа.

Тимошенко в момента излежава седемгодишна присъда, след като бе обвинена, че е злоупотребявала с правомощията си по време на управлението си като премиер, припомня Радиото.

През февруари бившият вътрешен министър Юрий Луценко по време на управлението на Тимошенко бе осъден на четири години затвор отново заради злоупотреба с власт.

Той също отхвърля наложените му обвинения. /news.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355