ЕС и Свят 09.05.2025 13:38 Снимка: ДНЕС+
Орбан: Присъединяването на Украйна към ЕС е икономическо самоубийство
Унгарският премиер Виктор Орбан нарече присъединяването на Украйна към Европейския съюз (ЕС) икономическо самоубийство в петъчното предаване на радио „Кошут“. Добро утро, Унгария!”.
Виктор Орбан заяви, че Унгария не подкрепя присъединяването на Украйна към ЕС и със сигурност не ускореното ѝ присъединяване.
Той добави, че европейските лидери, предимно Европейската народна партия, са решили, че войната трябва да продължи, санкциите трябва да се запазят, руската енергия трябва да бъде напълно изтласкана от Европа и тогава каквото ще се случи с европейската икономика, ще се случи.
Той каза, че Унгария, от друга страна, работи за мир.
„Ако имаше мир, санкциите биха могли да бъдат отменени, енергията ще стане по-евтина и икономиката ще набере скорост, което ще улесни живота на семействата”, добави Орбан.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:21 Хороскоп за сряда, 8 юли 2026 г.
- 19:25 Краткотрайни валежи и гръмотевици утре
- 19:18 Какво обеща Травис Келси на Тейлър Суифт и успя да я разплаче?
- 19:10 Ежедневни ритуали за красота, които помагат на жената да изглежда поддържана и уверена
- 19:02 Китайската "Велика зелена стена" се оказа по-ефективна от очакваното
- 18:54 100 милиона туристи вкарват 64 милиарда евро в икономиката на Испания до края на годината
- 18:47 Град в САЩ ограничи центровете за данни след откриване на смъртоносна бактерия във водата
- 18:40 Планират 2 нови моста над река Марица в Пловдив