ЕС и Свят 05.01.2026 13:46 Снимка: ДНЕС+
Орбан: Акцията на САЩ срещу Венецуела доказа разпада на либералния световен ред
Предстоят още по-нестабилни, непредвидими и опасни години
Действията на САЩ срещу Венецуела са още едно доказателство, че сегашният световен ред е в състояние на разпад, но контурите на новия свят все още се формират. Това заяви унгарският премиер Виктор Орбан, добавяйки, че правителството му ще се придържа към "пътя на мира и сигурността",предава ТАСС.
"В първите дни на тази година получихме важно напомняне, че либералният световен ред е в състояние на разпад", заяви Орбан, имайки предвид разрешената от президента Доналд Тръмп военна операция на САЩ за залавянето на венецуелския лидер Николас Мадуро. Унгарският премиер отбеляза, че завръщането на Тръмп в Белия дом преди година е "смъртоносен удар" за либералния световен ред. "Новият свят обаче все още се формира. Предстоят още по-нестабилни, непредвидими и опасни години", написа още Орбан във Фейсбук.
Той отбеляза, че в случай на победа на ръководената от него партия "ФИДЕС - Унгарски граждански съюз" на предстоящите през април парламентарни избори, Унгария ще "следва пътя на мира и сигурността". „Не искаме да изпращаме унгарската младеж на фронта и не искаме да унищожим страната и унгарската икономика“, каза премиерът, като посочи, че Унгария ще „стои далеч от войната“ в Украйна.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:34 Хороскоп за вторник, 6 януари 2025 г.
- 19:33 Радост за феновете: BTS се завръщат с нов албум
- 19:24 Почина пострадалият при пожар в къща в Смолян
- 19:17 Гръм от Манчестър: Юнайтед уволни Аморим по бързата процедура
- 19:10 Главният AI учен на Meta разкри защо напусна компанията
- 19:02 Колумбийският президент за заплахата на Тръмп: В името на Отечеството ще грабна отново оръжие
- 18:55 През 2025 г.: Сметната палата е пратила одитни доклади на прокуратурата, КПК и НАП
- 18:48 Големият адронен колайдер спира работа