
ЕС и Свят 16.11.2023 15:52 Снимка: ДНЕС+
ООН: Болестите и гладът в Газа са неизбежни
Върховният комисар на ООН по правата на човека Фолкер Тюрк каза днес, че болестите и гладът в Газа изглеждат "неизбежни" след седмици на нападения от страна на Израел срещу гъсто населения анклав, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
"Масовите епидемии от инфекциозни заболявания и гладът изглеждат неизбежни", каза Фолкер Тюрк в Женева след посещението си в Близкия изток.
В същото време Службата на ООН за координация на хуманитарните въпроси каза днес, без да цитира източниците си, че последната работеща мелница в ивицата Газа е била унищожена днес при нападение. "Това беше последната функционираща мелница в Газа и унищожаването ѝ означава, че брашното, произвеждано тук, няма да е достъпно в обозримото бъдеще", съобщи агенцията.
Анклавът бомбардиран от израелските сили след терористичното нападение срещу Израел, извършено на 7 октомври. Бойците на "Хамас" пък изстреляха хиляди ракети от Газа към израелската територия.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09336 |
![]() |
1 | 2.24421 |
![]() |
10 | 3.85712 |
![]() |
100 | 4.11361 |
![]() |
1 | 1.66823 |
Последни новини
- 21:28 Хороскоп за понеделник, 28 юли 2025 г.
- 19:34 Първи камиони с хуманитарна помощ за ивицата Газа достигнаха през Египет до граничния пункт "Рафах"
- 19:24 Рубио предупреди, че търпението на Тръмп към Путин се изчерпва
- 19:13 "Ликвидираните" руски щурмови групи превзеха северозападните покрайнини на Купянск
- 19:03 „Ройтерс“: Новата сирийска власт се съюзява с олигарсите на Асад за контрол над икономиката
- 18:52 „Тя вече е в Дубай, а аз още съм в задръстване“
- 18:41 Александър Дугин: Новият "Генерал Армагедон" - Русия отново уплаши Запада
- 18:30 Туск: Европа и Полша трябва са готови за голям конфликт с Русия до 2027 г.