ЕС и Свят 18.08.2022 12:25 Снимка: ДНЕС+
Обвиняват Болсонару за коментари срещу COVID маските и ваксините
Федералната полиция на Бразилия в сряда обвини президента Жаир Болсонару, че насърчава неизползването на маски по време на пандемията и внушава, че хората, които са се ваксинирали срещу COVID-19, са изложени на риск от заразяване със СПИН, съобщи "Ройтерс".
В документ, изпратен до Върховния съд на Бразилия, полицейски източник пише, че действията на Болсонару се равняват на престъпление.
Полицията поиска съдията от Върховния съд Александър де Мораеш, който отговаря за разследването, да упълномощи полицията да обвини Болсонаро и други, замесени в случая.
Полицията каза, че са необходими допълнителни стъпки за приключване на разследванията, включително изслушване на Болсонаро.
Офисът на главния прокурор, който обикновено осигурява правно представителство на президента, не е коментирал.
Припомняме, че подходът на президента за справяне със здравната криза доведе до редица скандали. Болсонару, скептик по отношение на пандемията, от самото начало призова да не се въвеждат и спазват крайни мерки.
Той склони под натиск да се разпространяват ваксини, но бе подведен под отговорност заради неизгодни за страната договори за закупуването им.
Бразилия зае челни места по заболеваемост и смъртност.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:18 Хороскоп за понеделник, 6 април 2026 г.
- 19:28 Ливанският президент: Молим приятелските държави да се намесят, за да спрем безумието на Израел
- 19:17 Захарова: Русия воюва на три фронта
- 19:06 Дмитриев прогнозира, че запасите от гориво в ЕС ще свършат до 20 април
- 18:55 „Алтернатива за Германия“ изпревари консерваторите на Мерц в ново проучване
- 18:47 Френски генерал към САЩ за Иран: Спрете да шмъркате кокаин
- 18:37 У нас дизелът е поскъпнал с 37%, бензинът – с 18,7% за петте седмици война в Иран, отчитат от НАП
- 18:32 Иран: САЩ не са спасили втория пилот на сваления F-15