Обама: Путин е опасен

ЕС и Свят 04.08.2014 23:39

Президентът на САЩ Барак Обама сравни Русия с двуликия Янус, който гледа едновременно на изток и на запад, и заяви, че президентът Путин е опасен за страната си.

В интервю за сп. “Икономист” Обама посочи, че Путин е фактор за създаване на напрежение в Русия. “В дългосрочна перспектива политиката му може да се окаже много болезнена за страната, но известно време той ще се ползва с популярност в родината си и ще предизвиква тревога зад граница”, каза американският президент.

Обама определи Русия като държава с ограничено влияние в света и призова Запада да прояви твърдост спрямо опитите на Китай да стане глобален икономически лидер. Той определи търканията между Вашингтон и Пекин като преодолими. /24chasa.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355