Обама бил нервен при разговорите си с Путин
ЕС и Свят 12.11.2014 06:59
По време на срещата на върха на организацията за Азиатско-тихоокеанското сътрудничество Владимир Путин и Барак Обама разговаряха няколко пъти помежду си. Международната обстановка е толкова напрегната, че на много наблюдатели се струва, че на тези срещи се обсъждат въпросите на войната и мира. Но Обама няма какво да каже на Владимир Путин, пише „Взгляд”.
Американските медии описват поведението на Обама така: „Президентът на САЩ говори сдържано, избягвайки зрителен контакт с Путин и не адресирайки своите отговори към никого конкретно”. На снимките се вижда, че Путин се държи доста свободно.
Отпуснатостта на Путин и напрегнатостта на Обама са свързани, разбира се, с техните характери, както и с настроението- партията на Обама наскоро изгуби контрола над американския парламент, а Путин изживява връх на подкрепата си сред населението на Русия.
Но има и друго- Обама не желае да говори с Путин, не знае как да говори с него, не го разбира, не може да го усети. Руският президент е тежък събеседник за Обама.
А Путин, напротив, отнася се с Обама леко снизходително. Той разбира, че от американския президент не зависи много. Путин , с разбирането за ограничените възможности на американския президент, се опитва в такива ситуации да разбере повече за нюансите в позицията на американските власти.
А въпросите на „мира и войната” Путин би могъл да обсъжда или със самостоятелен, подобен на Никсън американски президент, или с невидимия кръг на господарите на Америка./БЛИЦ
Американските медии описват поведението на Обама така: „Президентът на САЩ говори сдържано, избягвайки зрителен контакт с Путин и не адресирайки своите отговори към никого конкретно”. На снимките се вижда, че Путин се държи доста свободно.
Отпуснатостта на Путин и напрегнатостта на Обама са свързани, разбира се, с техните характери, както и с настроението- партията на Обама наскоро изгуби контрола над американския парламент, а Путин изживява връх на подкрепата си сред населението на Русия.
Но има и друго- Обама не желае да говори с Путин, не знае как да говори с него, не го разбира, не може да го усети. Руският президент е тежък събеседник за Обама.
А Путин, напротив, отнася се с Обама леко снизходително. Той разбира, че от американския президент не зависи много. Путин , с разбирането за ограничените възможности на американския президент, се опитва в такива ситуации да разбере повече за нюансите в позицията на американските власти.
А въпросите на „мира и войната” Путин би могъл да обсъжда или със самостоятелен, подобен на Никсън американски президент, или с невидимия кръг на господарите на Америка./БЛИЦ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:50 Хороскоп за петък, 26 юни 2026 г.
- 19:32 София ще разполага с финансова рамка от €1,523 млрд. За какво ще се харчат?
- 19:24 Съдът във Варна назначи техническа експертиза по делото срещу зелената зона за паркиране
- 19:16 Тираджията, помел кола на "Тракия", е обвинен за причиняване на смърт по непредпазливост
- 19:09 Слънчево, в низините - горещо в следващите дни
- 19:02 77-годишният Лайънъл Ричи прекъсна концерт след като се почувствал зле сцената
- 18:54 Връзват възнагражденията на висши длъжности към замразените депутатски заплати
- 18:47 Разкриха единственото условие към гостите на сватбата на Тейлър Суифт и Травис Келси