Нюйоркските власти разследват причините за миризмата на газ
ЕС и Свят 08.01.2007 20:51
Властите в Ню Йорк съобщиха, че провеждат разследване на причините за мириса на газ, който се появи в някои райони на Манхатън.
На пресконференция кметът Майкъл Блуумбърг изрази увереност, че миризмата, която се разнася из Манхатън, не представлява опасност. По думите му няма постъпили съобщения за пострадали граждани. Според него датчиците не са отчели повишаване на нивото на природен газ във въздуха. Частично прекъснатите железопътни връзки между Манхатън и съседния щат Ню Джърси са възстановени.
Преди това в Манхатън някои учреждения бяха евакуирани заради силната миризма на газ. “Обаждат се и ни съобщават за миризма на газ. Поделенията ни отговарят на тези сигнали, които идват от различни райони”, каза полицейски представител. Компанията “Consolidated Edison”, която снабдява с газ по-голямата част от Манхатън, засега не коментира това, което се случва. Представителите й казват, че са заети с проверка на съобщенията. Засега не е ясно от какво е предизвикана появата на миризма на газ в града.
През август миналата година също имаше съобщения за мирис на газ в нюйоркските квартали Куинс и Стейтън Айлънд. Както посочи представител на американското министерство на сигурността, няма основания да се смята, че миризмата на газ може да е предизвикана от терористична атака. /Би Би Си-БГНЕС
На пресконференция кметът Майкъл Блуумбърг изрази увереност, че миризмата, която се разнася из Манхатън, не представлява опасност. По думите му няма постъпили съобщения за пострадали граждани. Според него датчиците не са отчели повишаване на нивото на природен газ във въздуха. Частично прекъснатите железопътни връзки между Манхатън и съседния щат Ню Джърси са възстановени.
Преди това в Манхатън някои учреждения бяха евакуирани заради силната миризма на газ. “Обаждат се и ни съобщават за миризма на газ. Поделенията ни отговарят на тези сигнали, които идват от различни райони”, каза полицейски представител. Компанията “Consolidated Edison”, която снабдява с газ по-голямата част от Манхатън, засега не коментира това, което се случва. Представителите й казват, че са заети с проверка на съобщенията. Засега не е ясно от какво е предизвикана появата на миризма на газ в града.
През август миналата година също имаше съобщения за мирис на газ в нюйоркските квартали Куинс и Стейтън Айлънд. Както посочи представител на американското министерство на сигурността, няма основания да се смята, че миризмата на газ може да е предизвикана от терористична атака. /Би Би Си-БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 01:12 Хороскоп за вторник, 23 юни 2026 г.
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.