Няколко заподозрени от Македония и от съседни на нея страни за заловените над 400 кг кокаин
ЕС и Свят 08.01.2007 15:52
Няколко души от Македония и от съседни на нея страни са заподозрени за участие в контрабандата на над 400 кг кокаин, заловени вчера на граничния пункт Блаце на границата с Косово.
Това заяви премиерът на Македония Никола Груевски. Той допълни, че случаят е поет от прокуратурата. Груевски уточни, че един от заподозрените има македонско и гражданство на съседна страна, а друг заподозрян има гражданство на съседна на Македония страна.
"Става дума за участие на престъпни структури от няколко съседни страни, тоест няколко страни от региона", заяви Груевски. Той информира, че македонските компетентни органи си сътрудничат със службите от съседните страни. Македонският премиер изрази увереност, че организаторите на наркотрафика ще бъдат изправени пред съда.
"Досега са открити 483 кг кокаин", съобщи Груевски след посещение в лабораторията на МВР. Той допълни, че разследването продължава. Премиерът съобщи, че дрогата е на стойност между 46 и 92 милиона евро в зависимост от това дали е щяла да бъде продадена чиста или смесена с друго вещество.
"Наркотикът е трябвало да бъде дистрибуиран в ЕС, поради което много европейски дипломати и медии проявиха интерес към случая", каза Груевски. Дрогата беше заловена вчера на ГКПП "Блаце" след получен сигнал от мисията на ООН в Косово -ЮНМИК. Става дума за кокаин с много високо качество, който е бил укрит в кутии с боя. Наркотиците са били натоварени в камиона на черногорското пристанище Бар, преминали са през Косово и са открити на влизане в Македония. Крайна дестинация е била Гърция. /Макфакс-БГНЕС
Това заяви премиерът на Македония Никола Груевски. Той допълни, че случаят е поет от прокуратурата. Груевски уточни, че един от заподозрените има македонско и гражданство на съседна страна, а друг заподозрян има гражданство на съседна на Македония страна.
"Става дума за участие на престъпни структури от няколко съседни страни, тоест няколко страни от региона", заяви Груевски. Той информира, че македонските компетентни органи си сътрудничат със службите от съседните страни. Македонският премиер изрази увереност, че организаторите на наркотрафика ще бъдат изправени пред съда.
"Досега са открити 483 кг кокаин", съобщи Груевски след посещение в лабораторията на МВР. Той допълни, че разследването продължава. Премиерът съобщи, че дрогата е на стойност между 46 и 92 милиона евро в зависимост от това дали е щяла да бъде продадена чиста или смесена с друго вещество.
"Наркотикът е трябвало да бъде дистрибуиран в ЕС, поради което много европейски дипломати и медии проявиха интерес към случая", каза Груевски. Дрогата беше заловена вчера на ГКПП "Блаце" след получен сигнал от мисията на ООН в Косово -ЮНМИК. Става дума за кокаин с много високо качество, който е бил укрит в кутии с боя. Наркотиците са били натоварени в камиона на черногорското пристанище Бар, преминали са през Косово и са открити на влизане в Македония. Крайна дестинация е била Гърция. /Макфакс-БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:01 „Амнести Интернешънъл“ обвини ЕС наравно с Либия за престъпления срещу мигранти
- 16:52 Чешкият президент съди премиера, след като не го включи в делегацията за срещата на върха на НАТО
- 16:43 Северна Корея планира да разшири ядрения си арсенал
- 16:34 Радев: България подкрепя Украйна, но спира даренията
- 16:25 Тръмп настоява: Иран се е съгласил на дългосрочни ядрени инспекции; Техеран отрича
- 16:16 Командироват прокурори от ВКП да помагат по разследването за строителството в "Баба Алино"
- 16:07 НСТС не се разбра за осигуровките на държавните служители
- 15:58 Показанията на Невзоров до голяма степен изясняват случилото се, каза Демерджиев