Норвежка политоложка: демонизирането на Русия вреди на Украйна
ЕС и Свят 24.09.2014 13:25
Западът трябва да спре с демонизирането на Русия и да започне диалог с ръководството й, иначе положението в Украйна само ще се влошава.
Такъв призив отправя във в. "Дагбладет" политоложката Джули Вилхелмсен от Норвежкия институт за външна политика.
"В много части на западния свят образът на Русия и нейното ръководство се демонизират. Това усложнява значително опитите да се успокои обстановката в Украйна и да се спре с кръвопролитието. Западът трябва да води диалог с Владимир Путин, за да не допусне разрастване на сблъсъка в Украйна", смята експертката.
Според изследователката на руската проблематика разрешаването на украинската криза е невъзможно без участието на Москва. При това, по думите й, всички страни трябва да са готови на отстъпки. Вилхелмсен подчерта също, че в момента западните медии не осведомяват обективно за събитията в Украйна.
"Трябва да бъдат критикувани всички страни, които вървят в погрешната посока. Това означава, че трябва да се критикува и режимът в Киев, чиито действия значително засилиха разединението в страната", посочи още тя.
Статията на Вилхелмсен в "Дагбладет" се появи ден, след като изданието публикува интервю с руската журналистка Маша Гесен, която заяви, че е невъзможен диалог между Запада и руската власт. Вилхелмсен изрази несъгласие с нейната позиция. Тя отбеляза, че много тревожен знак в международната политика е "нежеланието на една от страните да води диалог с другата, само защото тя я възприема като твърде чужда и твърде опасна". /ИТАР-ТАСС
Такъв призив отправя във в. "Дагбладет" политоложката Джули Вилхелмсен от Норвежкия институт за външна политика.
"В много части на западния свят образът на Русия и нейното ръководство се демонизират. Това усложнява значително опитите да се успокои обстановката в Украйна и да се спре с кръвопролитието. Западът трябва да води диалог с Владимир Путин, за да не допусне разрастване на сблъсъка в Украйна", смята експертката.
Според изследователката на руската проблематика разрешаването на украинската криза е невъзможно без участието на Москва. При това, по думите й, всички страни трябва да са готови на отстъпки. Вилхелмсен подчерта също, че в момента западните медии не осведомяват обективно за събитията в Украйна.
"Трябва да бъдат критикувани всички страни, които вървят в погрешната посока. Това означава, че трябва да се критикува и режимът в Киев, чиито действия значително засилиха разединението в страната", посочи още тя.
Статията на Вилхелмсен в "Дагбладет" се появи ден, след като изданието публикува интервю с руската журналистка Маша Гесен, която заяви, че е невъзможен диалог между Запада и руската власт. Вилхелмсен изрази несъгласие с нейната позиция. Тя отбеляза, че много тревожен знак в международната политика е "нежеланието на една от страните да води диалог с другата, само защото тя я възприема като твърде чужда и твърде опасна". /ИТАР-ТАСС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:31 Кабо Верде продължава да пише своята приказка, този път спря наивните уругвайци
- 10:24 Сблъсъци с полицията и изгорени американски знамена след президентските избори в Колумбия
- 10:16 Египет записа първа победа на световно първенство
- 10:10 Техеран: Имаме споразумение за Ормузкия проток
- 10:03 Вратари герои, червен картон и ключова VAR намеса белязаха мача Белгия-Иран
- 09:55 Кучето на загиналата в Пирин туристка насочило спасителите към тялото ѝ
- 09:47 Испания изля гнева си с разгром над безпомощните саудитци
- 09:39 Тръмп: Стармър ще подаде оставка, пожелавам му всичко добро