ЕС и Свят 30.04.2025 16:13 Снимка: ДНЕС+
Николай Патрушев: НАТО увеличава военната си активност в опит да наложи морска блокада на Русия
Страните от НАТО увеличават военната си активност по море, разширявайки опитите си за морска блокада на Русия. Това каза помощникът на президента на Руската федерация и председател на Морската колегия Николай Патрушев на заседание на президиума на тази структура, съобщават руските медии.
"Наблюдава се постоянно увеличение на военната активност на НАТО в Балтийско и Северно море, в Северния Атлантик и Азиатско-тихоокеанския регион", посочи Патрушев, който е бивш секретар на Съвета за сигурност на РФ и бивш директор на контраразузнаването.
Освен това, отбеляза помощникът на президента, западните страни са "разширили практиката на целенасочени действия за налагане на морска блокада", включително "опити за инспекция на кораби в международни води и извършване на актове на саботаж и тероризъм".
На заседанието на Президиума на Морската колегия, както е отбелязано в доклада след събитието, "беше обърнато внимание на мерките за контрасанкции и развитието на взаимноизгодни партньорства в областта на морските дейности".
"Допълнителните мерки в отговор на ограниченията върху корабоплаването и дискриминацията срещу руски кораби в Балтийско море бяха разгледани като отделен въпрос на срещата", се казва в изявлението.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:53 Хороскоп за понеделник, 17 август 2026 г.
- 19:32 Безпрецедентни проливни дъждове засегнаха Източна Япония
- 19:21 "Боже, пази краля". Британски дронове се използват удари дълбоко в Русия
- 19:11 Българка с падълборд беше спасена и после глобена в Гърция
- 19:01 "Най-големият мол на открито": Димитровградският пазар е много слаб, хората нямат пари
- 18:55 Затънал в дюните и поискал помощ във Facebook: Глобяват шофьор на "Ауди" в Китен
- 18:50 Най-големият английски туроператор вече продава за "Евровизия" - стая в 5-звезден хотел е 170 евро
- 18:45 Треньорът Весела Димитрова за бронзовите медали на Световното: Горда съм от момичетата!