
ЕС и Свят 29.03.2025 15:02 Снимка: ДНЕС+
Нетаняху: Ще продължим да атакуваме цялата територия на Ливан
Израел ще продължи да атакува цялата територия на Ливан. Това заяви премиерът на страната Бенямин Нетаняху. Той допълни, че причината е, за да се бори Израел срещу заплахите и да принуди радикалната групировка "Хизбула" да спазва спирането на огъня, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Той направи изявлението си след големи израелски бомбардировки над южните предградия на Бейрут.
Съгласно споразумението за спиране на огъня между Израел и "Хизбула", постигнато с посредничеството на Франция и САЩ през ноември, въоръжената групировка и израелските сили трябваше да се изтеглят от Южен Ливан, а там да се разположат части на ливанската армия.
Оттогава Ливан, "Хизбула" и Израел непрекъснато си разменят обвинения, че нарушават примирието.
Израелските въоръжени сили заявиха по-рано днес, че нанасят удари по Южен Ливан. Часове преди това бяха изстреляни ракети срещу Израел от територията на Ливан.
Ливанското шиитско движение "Хизбула" заяви, че не стои зад изстрелването на ракети срещу Израел тази сутрин, предаде Франс прес.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10191 |
![]() |
1 | 2.26108 |
![]() |
10 | 3.85249 |
![]() |
100 | 4.17961 |
![]() |
1 | 1.69586 |
Последни новини
- 21:57 Хороскоп за четвъртък, 31 юли 2025 г.
- 19:30 САЩ предупредиха Китай, че покупките на руски петрол могат да доведат до 100% мита
- 19:23 Ако съхранявате тези 11 неща над хладилника си, е време да спрете
- 19:15 Здравословно, местно и достъпно: Какво искат потребителите от Централна и Източна Европа?
- 19:07 Руските сили удариха учебен център на ВСУ в Черниговска област, около 200 войници са убити и ранени
- 19:00 Президентът на Молдова подозираля, че Русия подготвя намеса в нашите избори
- 18:53 Скакалци опустошават земеделската реколта в Южна Украйна
- 18:46 Захарова: В Европа пропагандата се храни с цели „кофи с рициново масло“