ЕС и Свят 01.03.2026 18:19 Снимка: ДНЕС+
Нетаняху отново призова иранците да отстранят политическото ръководство на Ислямската република
Израелският премиер Бенямин Нетаняху призова във видеообръщение, излъчено на персийски език, народа на Иран да отстрани политическото ръководство в Техеран, предаде ДПА.
Речта му очевидно беше преведена и дублирана на персийски чрез изкуствен интелект, отбелязва германската новинарска агенция.
"Граждани на Иран, не пропускайте тази възможност", каза Нетаняху. "Отстранете терористичния режим, който направи живота ви ад", призова израелският лидер. Той добави, че през следващите дни Израел ще атакува "хиляди обекти на тероричния режим... за да създаде условия за смелия ирански народ да се освободи от веригите на тиранията".
Нетаняху отправи същият призив и снощи, когато направи видеообръщение на иврит. "Помощта, за която сте се надявали... пристигна", каза Нетаняху, съобщава БТА.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:34 Слуцки: САЩ и Израел въвеждат нов „закон на джунглата“
- 19:24 Медии в Близкия изток: Извозват ранени и убити американци с вертолети от ударените бази
- 19:13 Стотици танкери са се струпали в Персийския залив, след като Иран затвари Ормузкия проток
- 19:02 Как световните лидери реагираха на смъртта на аятолах Хаменей
- 18:52 Петролен танкер бе поразен при опит за преминаване през Ормузкия проток
- 18:42 Конфликтът с Иран тласка петролния пазар към най-голямата криза от десетилетия насам?
- 18:31 ПП включва още протестъри в листите си - от Gen-Z-та до ромски пастор
- 18:19 Нетаняху отново призова иранците да отстранят политическото ръководство на Ислямската република