
ЕС и Свят 25.08.2024 19:12 Снимка: ДНЕС+
Нетаняху: Израел не е казал последната си дума с ударите в Ливан
Израелският премиер Бенямин Нетаняху предупреди, че Израел "не е казал последната си дума" с ударите, които нанесе рано тази сутрин в Южен Ливан, за да предотврати мащабна атака от страна на шиитското движение "Хизбула", предаде БТА, позовавайки се на Франс прес.
"Преди три седмици елиминирахме неговия главнокомандващ (на движението "Хизбула"), а днес осуетихме плана му за нападение", подчерта Нетаняху, цитиран от канцеларията си, в началото на правителствено съвещание след атаката, извършена от "Хизбула" в отговор на убийството на един от висшите му военни лидери Фуад Шукр при израелски удар в южните покрайнини на Бейрут на 30 юли.
Министър-председателят заяви, че Израел е предприел превантивни действия срещу подкрепяната от Иран групировка "Хизбула" и че израелската противовъздушна отбрана е прехванала всички дронове, изпратени срещу стратегическа мишена в централната част на страната, посочва Ройтерс.
Лидерите на "Хизбула" и Иран трябва да знаят, че отговорът ни е "още една стъпка към промяна на ситуацията в северната част на страната и безопасното връщане на нашите граждани по домовете им" и че "това не е краят на тази история", предупреди Нетаняху.
![]() |
1 | 2.09113 |
![]() |
1 | 2.26343 |
![]() |
10 | 3.86375 |
![]() |
100 | 4.02778 |
![]() |
1 | 1.66227 |
Последни новини
- 21:37 Хороскоп за сряда, 17 септември 2025 г.
- 21:30 Украинец пуснал дрона във Варшава, полски Ф-16 ударил пенсионерската къща
- 21:24 Робърт Редфорд почина на 89 години
- 21:21 Никола Цолов ще кара във Формула 2 през следващия сезон
- 19:34 Държавите от ЕС се споразумяха за мерки за връщане на разселените украинци след войната
- 19:26 Комисия на ООН: Израел извършва геноцид в ивицата Газа
- 19:21 Година и половина условно за мъж, участвал в група за разпространение на наркотици
- 19:18 Русия удари логистичен център в Киевска област