Нетаняху и Тръмп обсъдиха Сирия и Иран

ЕС и Свят 15.07.2018 14:00

Премиерът на Израел Бенямин Нетаняху съобщи, че е обсъдил Сирия и Иран с президента на САЩ Доналд Тръмп преди срещата на американския лидер с държавния глава на Русия Владимир Путин в Хелзинки, Финландия, информира "Ройтерс".

На заседание на израелския кабинет Нетаняху заяви, че по време на телефонния разговор с Тръмп в събота са обсъдили проблеми в областта на сигурността и дипломацията, произлезли в резултат на регионалното развитие, и предимно Сирия и Иран.

Нетаняху добави, че е благодарил на Тръмп за твърдата му позиция срещу Ислямската република. Американският президент, според премиера на Израел, ясно е повторил ангажимента си за безопасността на Израел и готовността си да помогне на Израел в различни сфери.

Тръмп и Путин ще се срещнат във финландската столица в понеделник.

По-рано тази седмица Нетаняху се срещна с руския лидер в Москва.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355