ЕС и Свят 24.01.2025 14:41 Снимка: ДНЕС+
Най-малко 36 деца са загинали при пожара в турския ски курорт Карталкая
Най-малко 36 деца са загинали при пожара в хотел "Гранд Картал" в турския ски курорт Карталкая, предава турската телевизия СиЕнЕн-Тюрк, цитирани от БТА.
Министерството на правосъдието на Турция съобщи вчера, че жертвите на трагедията, разразила се на 21 януари в популярния курорт в северозападния окръг Болу, са 78. Всички те са били идентифицирани след ДНК експертиза.
СиЕнЕн-Тюрк информира тази сутрин, че противопожарната служба на община Болу е изготвила предварителен доклад за пожара.
В него се посочва, че първото съобщение за пожара е получено в 03:30 ч. през нощта. Потеглили са 11 пожарни коли и 30 души персонал, като те са изминали разстояние от 42 км (от окръжния град Болу до курорта Карталкая).
Първият екип с огнеборци е пристигнал в района на горящия хотел в 04:24 ч.
В доклада на противопожарната служба се посочва още, че за гасенето на пламъците са използвани 500 тона вода.
В текста се уточнява още, че на базата на споделеното от персонала на хотела и на очевидците, както и на проведеното досега разследване, е установено, че пожарът е започнал от кухненската/ресторантската част на четвъртия етаж на многоетажния хотел с дървена фасада.
В момента продължават споровете и обвиненията за това кои са виновниците за трагедията, в частност заради липсата на всякакви мерки за противопожарна безопасност в 4-звездния хотел "Гранд Картал".
Остри критики се отправят и заради факта, че в популярния зимен курорт, в който има много хотели, не е имало дори малък противопожарен отряд.
Общо 12 души досега са задържани заради трагедията. Сред тях са собственикът на хотела, заместник-кметът на град Болу, както и заместник-началникът на местната противопожарна служба.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:38 Стефка Костадинова даде пълномощно на Весела Лечева
- 19:28 От романтика до драма: Бурният любовен живот на Джим Кери
- 19:18 Щели да бъда остри с правителството, заявиха Мирчев и Божанов
- 19:09 Полша преговаря за по-голямо военно присъствие на САЩ на нейна територия
- 18:58 Проф. Росен Стоянов: Пазят Радев от неудобните въпроси и от светлините на прожекторите
- 18:48 350 служители на жандармерията ще помагат за сигурността на Джиро д'Италия:
- 18:38 Йотова: С Радев работихме в екип и ще продължим и за напред. Той е човек, който си държи на думата
- 18:27 Лични вещи на Матю Пери от "Приятели" отиват на търг в подкрепа на кауза