ЕС и Свят 03.11.2024 12:12 Снимка: ДНЕС+
Националната опера в Париж ще затвори сцените си за ремонтни дейности
Националната опера в Париж ще затвори сцените си заради ремонтни дейности, съобщи АФП, цитирана от БТА.
Националната опера ще затвори "Опера Гарние" от 2027 до 2029 г., а след това "Опера Бастий" ще затвори най-малко за две години от 2030 г. нататък.
"Опера Гарние" се помещава в сграда, която е почти 150-годишна и е обявена за исторически паметник през 1923 г. Ремонтът предвижда обновяване на сцената и сценичното оборудване. През миналата седмица Сметната палата във Франция излезе с оценка, че механизмите за повдигане на декори са приоритет в ремонта.
В сградата на "Опера Бастий", открита през 1989 г., също ще бъдат предприети ремонтни дейности по сценичното оборудване и модернизацията на механизмите, както и на оркестрината.
Според изявлението на културната институция от 2027 г. до 2029 г. програмата на "Опера Бастий" ще включва оперни и балетни представления в партньорски зали в Париж и в други големи френски градове.
През това време сградата на "Опера Гарние" ще остане достъпна за публика, но ще има рестрикции по отношение на залата за представления.
Според доклада на Сметната палата сградите са класифицирани като стари и зле финансирани от дълго време. Инвестиционният план е за 200 млн. евро и е основан както на самофинансиране от страна на Националната опера, така и на подкрепа от държавата.
Още по темата
-
Пътеводител във Версай: Забележителности и полезни съвети
преди 1 година
-
-
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 08:52 Американското разузнаване предупреждава: Израел може да саботира споразумението с Иран
- 08:42 Дизелът със сериозен спад, цените на горивата леко тръгнаха надолу
- 08:31 Тръмп поиска от Европа 350 милиарда долара, дадени от САЩ на Украйна по времето на Байдън
- 21:04 Хороскоп за неделя, 21 юни 2026 г.
- 19:32 Мирчев прегря пак: Радев влезе в Брюксел като премиер на България, а излезе като адвокат на "Лукойл"
- 19:21 Защо не са на Мондиала Индия и Китай?
- 19:10 Американският президент е силно непопулярен в Италия: Нова фаза на разрива Мелони-Тръмп
- 18:58 "Истинска катастрофа". Турските медии разкъсаха Монтела и отбора