НАТО ще остане в Косово “колкото е необходимо”

ЕС и Свят 08.10.2007 09:20

Заместник-генералният секретар на НАТО по политически въпроси и сигурността д-р Патрик Хардуин заяви, че въпреки че никой досега не е открил вълшебната пръчица, която ще реши всички проблеми в Косово, КФОР ще остане в провинцията колкото е необходимо.

В интервю за Радио "Свободна Европа" Хардуин обеща, че КФОР няма да позволи връщане на насилието в провинцията. Той бе в Унгария, за да обсъди сигурността в Западните Балкани, припомня setimes.com.

От своя страна косовският президент Фатмир Сейдиу призова отново в събота обществеността да запази спокойствие, въпреки съобщенията, че бавният ход на преговорите за определянето на окончателния статут на провинцията може да предизвика насилие от страна на екстремистите.

Преговорите между Белград и Прищина ще бъдат възобновени по-късно този месец. /News.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355