
ЕС и Свят 19.09.2024 15:48 Снимка: ДНЕС+
Намериха тялото на мъжа, стрелял по коли и ранил петима на магистрала в Кентъки
Американската полиция съобщи, че е открила тяло, за което се предполага, че е на мъж, заподозрян в стрелбата и раняването на петима души в автомобили, пътуващи по магистрала в щата Кентъки на 7 септември, предаде Ройтерс и БТА.
Джоузеф Коуч, 32-годишен бивш резервист от американската армия, стреля по нищо неподозиращите шофьори с полуавтоматична пушка тип AР, която купил законно сутринта в деня на стрелбата заедно с 1000 патрона, съобщиха официални лица.
Разследващите не изказаха публично предположение за мотивите на стрелеца. Текст, изпратен от Коуч до бившата му съпруга, показва, че той е възнамерявал да се самоубие, след като е стрелял по непознатите за него хора.
Щатски полицаи от Кентъки "се натъкнаха на неидентифицирано тяло" в гориста местност, съобщи комисарят на щатската полиция в Кентъки Филип Бърнет пред репортери. "Смятаме, че с това ще приключи издирването на Джоузеф Коуч", каза Бърнет, като добави, че на мястото са намерени лични вещи, сочещи към Коуч и неуточнено оръжие е било наблизо.
Тялото ще бъде изпратено в столицата на щата Франкфорт за идентифициране, каза Бърнет.
Преди стрелбата полицията е получила обаждане от бившата съпруга на Коуч, която казала, че той ѝ изпратил есемес с текст: "Ще убия много хора... Или поне да опитам", пише вестник "Лексингтън Хералд-Лийдър".
Стрелбата е станала на междущатска магистрала 75, на около 13 км от град Лондон в югоизточната част на Кентъки. Петима души са били ранени, а най-малко 12 превозни средства - улучени от куршуми, съобщиха официални лица.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09001 |
![]() |
1 | 2.32671 |
![]() |
10 | 3.83271 |
![]() |
100 | 4.53896 |
![]() |
1 | 1.76011 |
Последни новини
- 09:23 Терзиев се извини за извънредната ваканция: Не може да оставим 64 000 ученици да чакат по спирките
- 09:15 Най-голямата американска военна сделка! САЩ продават на Саудитска Арабия оръжие за 142 млрд. долара
- 09:07 Марко Рубио ще участва в преговорите между Украйна и Русия в Турция
- 09:00 Руското разузнаване: Киев иска да размени отвлечените жители на Курска област за терористи от "Азов"
- 08:52 Министър Вълчев с предложение да се ограничи правото на кметовете да обявяват еднолично неучебни дни
- 08:45 Деница Сачева: Президентът дължи обяснение защо хвърли този коктейл "Молотов" на 9 май
- 08:37 ЦСКА вкара 5 гола на Спартак Вн за пети пореден успех
- 08:29 ГДБОП предупреждава за фишинг измами от името на БНТ