"Нафтогаз" отрече да й е оказван натиск
ЕС и Свят 28.01.2009 20:46
Украинската газова компания "Нафтогаз" отрече да й е оказван натиск да подпише газовите споразумения, които миналата седмица сложиха край на конфликта между Русия и Украйна, предаде АФП. "Нафтогаз" е изненадана от версията, че нейните ръководители са подписали документите под натиск", съобщава компанията след като високопоставен представител на украинското президентство изказа подобно мнение преди два дни. "Компанията е убедена, че постигнатите в резултат на тези изключително сложни преговори, споразумения несъмнено са в полза на Украйна", пише още "Нафтогаз" в комюнике, разпространено от украинското правителство.
В понеделник съветникът на украинския президент по енергийната политика Богдан Соколовски намекна, че на директора на "Нафтогаз" Олег Дубина е оказан натиск и заяви, че има причини да се съмнява, че той е подписал документите по своя воля. /БГНЕС
В понеделник съветникът на украинския президент по енергийната политика Богдан Соколовски намекна, че на директора на "Нафтогаз" Олег Дубина е оказан натиск и заяви, че има причини да се съмнява, че той е подписал документите по своя воля. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:07 Хороскоп за понеделник, 29 юни 26 г.
- 19:35 Единадесет души загинаха при самолетна катастрофа във Франция
- 19:24 Илон Мъск на 55
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие