ЕС и Свят 05.11.2024 10:04 Снимка: ДНЕС+
Над 90 ракети изстреля "Хизбула" към Израел, Блинкън поиска повече хуманитарна помощ за Газа
Ливанската групировка "Хизбула" изстреля на няколко пъти вчера ракети към Северен Израел, като до вечерта бяха изстреляни около 90 ракети, заявиха Израелските сили за отбрана (ЦАХАЛ), цитирани от ДПА.
Някои от ракетите бяха прехванати от израелската система за противоракетна отбрана, а други паднаха в незаселени райони, съобщиха от ЦАХАЛ, добавя БТА.
Израелските военновъздушни сили атакуваха и поразиха стартова площадка в Ливан, от която бяха изстреляни 30 от ракетите, се казва още в съобщението на ЦАХАЛ.
Групировката "Хизбула" пое отговорност за пет атаки срещу Израел, включително срещу пристанищния град Хайфа и град Сафед в района на Галилея.
Тези най-нови атаки идват, след като в неделя по Израел бяха изстреляни повече от 100 ракети.
На този фон държавният секретар на САЩ Антъни Блинкън разговаря вчера по телефона с израелския министър на отбраната Йоав Галант и настоятелно призова за значително увеличаване на хуманитарната помощ в ивицата Газа, предаде Ройтерс, като се позова на изявление на Държавния департамент.
"Държавният секретар направи преглед на стъпките, които Израел е предприел до момента, и настоятелно призова за по-нататъшни действия за значително и трайно увеличаване на хуманитарната помощ, включително от храни, лекарства и други основни доставки, за цивилните на цялата територия на ивицата Газа", се казва в изявлението на Държавния департамент на САЩ, цитирано от БТА.
Още по темата
-
-
Хамас призовава САЩ да спрат израелските атаки срещу Газа
преди 1 седмица
-
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:23 Красиви голове пратиха Астън Вила в Шампионска лига и разочароваха Ливърпул
- 12:12 Израел и Ливан удължиха примирието си с 45 дни
- 12:02 Бивша говорителка на Зеленски: Той е параноичен психопат, не го е грижа за Украйна и за украинците
- 11:51 S&P повиши перспективата пред кредитния рейтинг на България от "стабилна" на "положителна"
- 11:39 СДВР: Стрелба с въздушен пистолет в София, двама са пострадали
- 11:28 Средна заплата в София вече над 2000 евро, но депутатите вземат два пъти повече
- 11:18 „Електрификация със съветски газ“: ЕС чертае енергийна независимост с рекорден внос на руски LNG
- 11:07 Сменят шефа на Агенция "Митници"