На интронизацията на папа Лъв XIV ще ни представляват митрополит Антоний и премиерът

ЕС и Свят 16.05.2025 17:21 Снимка: ДНЕС+

На интронизацията на папа Лъв XIV ще ни представляват митрополит Антоний и премиерът

На 18 май в неделя с решение на Светия синод и благословението на Негово Светейшество патриарх Даниил официалните представители на българската цъква за интронизацията на Лъв XIV ще бъдат негово високопреосвещенство западно- и средноевропейски митрополит Антоний и иконом професор д-р Иван Иванов, църковен администратор на българските църковни общности в Италия и Малта.

Предвид историческият и тържествен момент от страна на БПЦ е подготвен специален поздравителен адрес, подписан лично от негово светейшество патриарх Даниил и скъп символичен подарък, свързан с юбилея от покръстването на българския народ и българската църковна традиция.

Очакват се 200 официални държавни делегации от цял свят, председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, както и американския вицепрезидент Джей Ди Ванс.

Държавната делегация ще води премиерът Росен Желязков, а заедно с него ще бъдат вицепремиерите Атанас Зафиров и Гроздан Караджов.

CHF CHF 1 2.08488
GBP GBP 1 2.32091
RON RON 10 3.83188
TRY TRY 100 4.49904
USD USD 1 1.74721