ЕС и Свят 11.09.2024 12:17 Снимка: ДНЕС+
Мост над Елба в центъра на Дрезден се срути
В Дрезден, Източна Германия, част от мост, който минава над река Елба и е част от вътрешно градския обществен транспорт, се срути тази нощ. Срутването е засегнало южната половина на моста "Карола", който пресича улица Terrassenufer, съобщи Die Presse. Няма информация пострадали хора. Инцидентът е станал около 3 часа тази сутрин.
Срутването е засегнало пешеходната и велосипедната алея, както и трамвайните релси, съобщи сутринта говорител на ситуационния център за действие при кризи. Засегнатият участък с дължина около 100 метра. Повредени са две тръби на централното топлоснабдяване, има и изтичане на гореща вода. В момента централното отопление е спряно в целия град.
От дружеството за обществен транспорт в Дрезден съобщиха, че по време на инцидента на моста не е имало трамвай. По съоръжението минават линии 3 и 7 и се движат там на всеки час, включително и през нощта.
Тази сутрин пожарната и службите са отцепили района, тъй като се опасяват от допълнителни срутвания. С дронове започва първоначален оглед на съоръжението, за да се преценят щетите, а и рисковете.
Мостът "Карола" е един от най-важните транспортни мостове в Дрезден, така че се очакват значителни затруднения.
Мостът е построен през 60-те години на миналия век от комунистическия режим на ГДР.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:15 Екипът на ДНЕС+ ви желае весело посрещане на новата 2026 година!
- 18:03 Хороскоп за четвъртък, 1 януари 2026 г.
- 17:55 Путин пожела здраве, щастие и любов през 2026 година: Разчитаме на себе си!
- 17:47 Си Дзинпин в новогодишното послание: Повторното обединение на Тайван с Китай е неизбежно
- 17:43 Антъни Хопкинс на 88
- 17:35 Тръмп похвали парада по случай Деня на победата в Москва: Те изглеждат непобедими
- 17:32 Урсула фон дер Лайен: Влизането в еврозоната ще подсили още повече гласа на България в ЕС
- 17:22 -55.7 градуса - къде посрещнаха Коледа със смразяващ студ