ЕС и Свят 10.11.2025 11:44 Снимка: АР/БТА
Млад тексасец застреля трима колеги, след което се самоуби
Млад мъж застреля трима колеги в Тексас, след което се самоуби. Междувременно петима души бяха ранени пред супермаркет в Сан Франциско, щата Калифорния, предаде Асошиейтед прес.
Поредните масови стрелби в САЩ отново насочват вниманието към този проблем в страната и дебатите за затягане на контрола върху огнестрелните оръжия.
21-годишен мъж застрелял двама мъже и една жена в компания за озеленяване в Сан Антонио в събота сутринта, съобщиха вчера от полицията в този град в щата Тексас. Няколко часа по-късно убиецът, идентифициран като Хосе Ернандес Гало, бил открит мъртъв с огнестрелна рана, която си причинил сам.
Мотивът за престъплението засега не е изяснен, казаха от полицията, но уточниха, че стрелецът не е подбрал жертвите си на случаен принцип. Разследването продължава.
В Сан Франциско, петима души били простреляни пред супермаркет в събота вечерта, съобщиха местните власти.
Мъжът е с опасност за живота. В болница са били приети и четирима непълнолетни, пише БТА.
Няма задържани хора във връзка със стрелбата, като на този етап полицията не е съобщавала за заподозрени.
Още по темата
-
-
Стрелецът от Вашингтон не призна вината си
преди 3 седмици
-
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:45 Асансьор пламна в жилищна сграда в София, евакуирани са 20 души
- 21:01 Хороскоп за сряда, 31 декември 2025 г.
- 19:32 Руски експерт: Провалихме плана на Запада да ни нападне. Лавров заплаши с ядрен отговор при агресия
- 19:23 СГС удвои гаранцията на бившия директор на 138-о училище Александър Евтимов
- 19:15 Фики и Роксана са сред кандидатите да представят България на "Евровизия"
- 19:06 Радев назначи за посланици свой служебен министър и съветник
- 18:58 Временна промяна в плащания с банкови карти в градския транспорт в София от 31 декември до 2 януари
- 18:49 Meta придобива стартъп, станал сензация в Силициевата долина