ЕС и Свят 08.04.2026 14:45 Снимка: ДНЕС+
Мицотакис официално обяви забраната за социални мрежи за деца под 15 години
На Велика сряда премиерът на Гърция Кириакос Мицотакис обяви забрана за достъп до социалните медии за деца под 15-годишна възраст. Тя ще влезе в сила от 1 януари 2027 г., предава Proto Thema, цитирана от "Фокус".
Както заявява във видео, което публикува в социалните медии, започвайки с популярния жест "6-7", регламентът ще влезе в сила през лятото на 2026 г. и "Гърция ще бъде сред първите страни, които ще предприемат тази инициатива“.
"Нашата цел е да окажем натиск и върху ЕС в тази посока“, добавя Мицотакис, който, обръщайки се към децата, посочва "Сега съм сигурен, че много от вас, по-малките, ще се ядосате; ако бях на вашата възраст, може би и аз щях да се чувствам по същия начин, но нашата роля не е да бъдем приятни".
"Но дори и да не сте съгласни, искам просто да помислите и да обсъдите това с приятелите си. Ако нещо ни кара да се чувстваме стресирани, по-лоши или по-малко добри, отколкото всъщност сме, тогава си заслужава да се сложи спирачка. Нашата цел не е да ви отдалечим от технологията, която може да бъде и източник на вдъхновение, знание и творчество", продължава Мицотакис.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:02 Санта Китана: Влязох в "Ергенът", защото исках да ме хулят като Даниела
- 15:55 NYT: Как Тръмп въвлече САЩ във войната с Иран, пренебрегвайки ЦРУ и Джей Ди Ванс
- 15:51 Радев във война с кабинета: Българското правителство открито поде кампания срещу предстоящите избори
- 15:48 100 кашона с основни храни дарени на социални услуги във Варна
- 15:42 Масов бой между цигански кланове в Хасково приключи с трима ранен
- 15:35 Българска банда за ало-измами е отнела от жители на Северна Гърция над 600 000 евро
- 15:30 Безпрецедентно в "Ергенът"! Алия отказа роза на Марин и постави ултиматум
- 15:27 "Еконт" спира доставките до адрес в по-малките населени места