
ЕС и Свят 18.10.2020 11:18 Снимка: ДНЕС+
Мицковски: Не вярвам, че България ще спре интеграцията на Северна Македония в ЕС
Не вярвам, че България ще спре интеграцията на Северна Македония в ЕС. Това заяви лидерът на ВМРО-ДПМНЕ Християн Мицковски, цитиран от МКД.
Той коментира актуалните спорове между властите на двете държави от последния месец.
Наред с критиките си към управляващите в Скопие, той повдигна въпроса за нов договор между Северна Македония и България, който изисквал съседката ни да направи промени в конституцията си.
Това не е отречено от българска страна, а от македонска се мълчи, недоумява той.
Странно е, че никой от българска страна не е отрекъл това. Как стигнахме до това положение, е вече друг въпрос. Кои са политиците, които ни доведоха дотам днес да се страхуваме за нашата европейска перспектива. Това е въпрос, който заслужава открит разговор на лидерска среща и след този разговор да излезем и да предложим решение или да кажем най-сетне, че не можем да се разберем помежду си и тогава ще трябва да търсим друг път, каза Мицкоски.
Припомняме, че президентът Стево Пендаровски по-рано отрече за такива български искания и изрази задоволство от работата на съвместната комисия.
По-рано вицепемиерът Никола Димитров изрази надежда, че разбирателство ще бъде постигнато, но отново настоя на правото на самоопределение в ЕС.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09921 |
![]() |
1 | 2.25456 |
![]() |
10 | 3.86009 |
![]() |
100 | 4.00136 |
![]() |
1 | 1.6523 |
Последни новини
- 11:41 "Ефектът на Чарли Кърк“: Отвратени от убийството му демократи сменят партийната си принадлежност
- 11:33 Жителите на севлиевски села оцеляват с водоноски
- 11:26 Във Великобритания Тръмп няколко пъти грубо наруши етикета, потупа Чарлз III по гърба
- 11:18 Рекордьор: Спипаха варненец да шофира с над 3 промила алкохол
- 11:15 Блокада, трагедия и скандали в Парламента
- 11:12 От незаконни арести до борец за справедливост – “парадоксът Петков“
- 11:10 Пеевски към Василев и Петков: Крадец, ограбил Митниците! Айде, тичай при парапета при Лена, наркоман
- 11:05 Георги Харизанов: Не виждам признаци вотът на недоверие да мине