Митинг на привържениците на федерализацията в центъра на Донецк
ЕС и Свят 27.04.2014 15:43
Днес привърженици на федерализацията в Донецк провеждат митинг под надслов „Донбас – Русия. Ние сме заедно!” Те призовават жителите на Донецка и на Луганска област да се вдигнат на активна борба срещу действията на централната власт на Украйна.
Присъстващите са почели с едноминутно мълчание паметта на хората, загинали в борбата за самоопределянето на Донбас.
На централния площад на града са се събрали около хиляда души. След митинга ще се проведе концерт на руски естрадни изпълнители. В началото на април демонстранти в Донецк превзеха под контрол областната държавни администрация и провъзгласиха създаването на „Донецка народна република”, а референдумът за самоопределянето на Донбас е насрочен за 11 май.
Присъстващите са почели с едноминутно мълчание паметта на хората, загинали в борбата за самоопределянето на Донбас.
На централния площад на града са се събрали около хиляда души. След митинга ще се проведе концерт на руски естрадни изпълнители. В началото на април демонстранти в Донецк превзеха под контрол областната държавни администрация и провъзгласиха създаването на „Донецка народна република”, а референдумът за самоопределянето на Донбас е насрочен за 11 май.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:56 Хороскоп за четвъртък, 25 юни 2026 г.
- 19:33 ЕК предлага: "Европол" да има представителства във всички страни от ЕС
- 19:23 Тръмп нареди проверки заради цената на бензина в САЩ
- 19:15 „Ростех“ разкри тайното оръжие на Т-90М:След 200 промени танкът става още по-опасен на бойното полe
- 19:07 В Англия след грешната стъпка: Без паника, но така няма да стане
- 19:00 Докато светът говори за AI, Китай спечели друга ключова технологична битка срещу САЩ
- 18:54 Редки цветове и прецизна изработка на мозайка в храма на Херакъл в Хераклея Синтика
- 18:47 FT: Хегсет освобождава командващия сухопътните войски на САЩ в Европа