Митинг на привържениците на федерализацията в центъра на Донецк

ЕС и Свят 27.04.2014 15:43

Днес привърженици на федерализацията в Донецк провеждат митинг под надслов „Донбас – Русия. Ние сме заедно!” Те призовават жителите на Донецка и на Луганска област да се вдигнат на активна борба срещу действията на централната власт на Украйна.

Присъстващите са почели с едноминутно мълчание паметта на хората, загинали в борбата за самоопределянето на Донбас.

На централния площад на града са се събрали около хиляда души. След митинга ще се проведе концерт на руски естрадни изпълнители. В началото на април демонстранти в Донецк превзеха под контрол областната държавни администрация и провъзгласиха създаването на „Донецка народна република”, а референдумът за самоопределянето на Донбас е насрочен за 11 май.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355