ЕС и Свят 17.11.2025 14:46 Снимка: ДНЕС+
Мишел Обама: Америка не е готова за жена президент
Бившата първа дама Мишел Обама заяви, че Америка не е готова за жена в Овалния кабинет, като заяви, че мъжете в цялата страна не искат да бъдат „ръководени“ от президент жена, предаде New York Post.
Обама, която подкрепи бившия вицепрезидент Камала Харис в неуспешната ѝ кандидатура за Белия дом през 2024 г. срещу президента Тръмп, изрази забележките си, докато промотираше новата си книга „The Look“ на събитие на 5 ноември в Бруклинската академия за музика.
„Както видяхме в последните избори, за съжаление, не сме готови“, каза 61-годишната на актрисата Трейси Елис Рос, която модерираше събитието.
„Затова съм като: дори не ме гледайте за кандидатура, защото всички лъжете. Не сте готови за жена. Не сте.“
Майката на две деца е изправена пред постоянни спекулации и призиви да се кандидатира за президент, но тя многократно е подчертавала, че няма желание да се стреми към Овалния кабинет.
Когато звездата от „Black-ish“ я попита дали времето ѝ в Белия дом е проправило пътя за жена да бъде президент, Обама отвърна остро, че мъжете са далеч от това да са готови.
„Знаете ли, имаме още много да порастваме и за съжаление все още има много мъже, които не се чувстват така, сякаш могат да бъдат ръководени от жена, и ние го видяхме“, обвини Обама.
Бившата първа дама – която служеше заедно с съпруга си от 2009 до 2017 г. – призова миналата година избирателите да подкрепят Харис, предупреждавайки, че Тръмп е заплаха за страната.
Обама е съавтор на книгата си със своя стилист, която включва снимки на нея през цялото ѝ време в политическата светлина и обяснения за модните ѝ избори като първата чернокожа жена, която е служила като първа дама.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.12937 |
GBP
|
1 | 2.21098 |
RON
|
10 | 3.8462 |
TRY
|
100 | 3.96669 |
USD
|
1 | 1.67911 |
Последни новини
- 16:35 Сиярто: Миграционната политика на Брюксел е самоубийствена и влошава сигурността в Европа
- 16:27 Великобритания с радикална реформа за ограничаване на мигрантите
- 16:26 ISW: На руснаците им остават 4 км до Гуляйполе, ситуацията е изключително сериозна
- 16:18 Димитровград осъмна с екстремно мръсен въздух
- 16:11 Зеленски договори самолети Rafal в разговор с Макрон
- 16:03 Новият гигант на Китай: Самолетоносач, който плаши Пентагона
- 15:56 Разривът между Грузия и ЕС се задълбочава
- 15:51 Анна-Шермин от "Ергенът": Изнесох сезона на гърба си, не ми хареса видяното