Мирни жители са загинали при артилерийския обстрел северно от Луганск

ЕС и Свят 24.06.2014 06:37

Има загинали и ранени в резултат на артилерийския обстрел, воден от украинските войски по град Приволное е северната част на Луганска област на Украйна. Наводнена е и мина за добив на въглища, съобщи за РИА Новости представител на пресслужбата на самопровъзгласилата се Луганска народна репубилка.

Час по-рано представител на пресслужбата на ЛНР съобщи за РИА Новости, че украинската армия обстрелва Приволное с едрокалибрена арилерия. „Артилерийският обстрел продължава, включително и с едрокалибрени оръжия. По-специално, употребяват се оръдията „Акация“ и „Нона“.“, разказа източникът. „Сред мирното нацеление има убити и ранени... Засега е известно, че една жена е убита в резултат на обстрела, а друга е ранена“, добави той.

Източникът също разказа, че в резултат на обстрела е била нарушена работата на мината „Приволнянская“. „Разрушени са механичния цех и електрическа подстанция. Мината престана да работи... В момента мината се наводнява заради електрическата подстанция. Мината ще бъде напълно наводнена до сутринта. Хората са евакуирани“, каза той.

Междувременно в околностите на Славянск в Донецка област около полунощ се е чувала стрелба с автоматично оръжие и оръдейни залпове. Представител на местното опълчение разказа пред ИТАР-ТАСС, че засега не е ясно от коя страна е бил воден огъня. Той добави, че периодично продължават да се чуват изстрели. /БЛИЦ

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355