Медведев защити моралното право на Путин да управлява Русия
ЕС и Свят 04.06.2012 17:36
Руският премиер Дмитрий Медведев защити "моралното" право на Владимир Путин да се върне за историческия трети мандат в Кремъл и отрече, че няма реално право на глас в тандема със силния човек в Русия.
Медведев заяви в едночасово интервю за късно предаване по руска телевизия, че разбира протестиращите, които излязоха на улиците в Москва тази зима след решението на Путин да смени премиерския с президентския пост.
Бившият шпионин от КГБ постигна съкрушителна победа на изборите през март и след това назначи Медведев за премиер въз основа на противоречиво споразумение за размяна на постовете, което може да ги остави във властта поне още шест години.
"От правна и от морална гледна точка, която е дори още по-важна, това, което направихме, е напълно справедливо и легално", заяви Медведев. Той нарече протестите "абсолютно нормални", но заблудени. "Мога да разбера емоционалния компонент (на протестите), но не и правния, защото той просто не съществува", заяви Медведев.
Той отхвърли мненията, че е получил ролята на технократ, който само прилага решенията, идващи отгоре. "Премиерът подписва десетки правителствени постановления, резолюции и инструкции, които засягат живота на милиони хора. Това не може да бъде технически пост в страната ни", заяви руският премиер. /АФП - БГНЕС
Медведев заяви в едночасово интервю за късно предаване по руска телевизия, че разбира протестиращите, които излязоха на улиците в Москва тази зима след решението на Путин да смени премиерския с президентския пост.
Бившият шпионин от КГБ постигна съкрушителна победа на изборите през март и след това назначи Медведев за премиер въз основа на противоречиво споразумение за размяна на постовете, което може да ги остави във властта поне още шест години.
"От правна и от морална гледна точка, която е дори още по-важна, това, което направихме, е напълно справедливо и легално", заяви Медведев. Той нарече протестите "абсолютно нормални", но заблудени. "Мога да разбера емоционалния компонент (на протестите), но не и правния, защото той просто не съществува", заяви Медведев.
Той отхвърли мненията, че е получил ролята на технократ, който само прилага решенията, идващи отгоре. "Премиерът подписва десетки правителствени постановления, резолюции и инструкции, които засягат живота на милиони хора. Това не може да бъде технически пост в страната ни", заяви руският премиер. /АФП - БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:02 Джокович иска да стартира бизнес с Надал и Федерер
- 16:51 Нов силен трус разлюля Венецуела, докато спасители издирват още над 50 000 изчезнали
- 16:40 Прокуратурата възложи цялостна проверка на пътя, по който стана катастрофата с камион
- 16:28 Тръмп пусна паспорт със собствено изображение
- 16:17 Отново катастрофа с ТИР, ударени са и три автомобила край Невестино
- 16:06 Хванаха 1500 флакона райски газ и кокаин край клуб в Созопол
- 15:54 Идват горещини! Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°
- 15:42 Шефове на агенции ще взимат колкото председателя на парламента - 6565 евро