Медведев защити моралното право на Путин да управлява Русия

ЕС и Свят 04.06.2012 17:36

Руският премиер Дмитрий Медведев защити "моралното" право на Владимир Путин да се върне за историческия трети мандат в Кремъл и отрече, че няма реално право на глас в тандема със силния човек в Русия.

Медведев заяви в едночасово интервю за късно предаване по руска телевизия, че разбира протестиращите, които излязоха на улиците в Москва тази зима след решението на Путин да смени премиерския с президентския пост.

Бившият шпионин от КГБ постигна съкрушителна победа на изборите през март и след това назначи Медведев за премиер въз основа на противоречиво споразумение за размяна на постовете, което може да ги остави във властта поне още шест години.

"От правна и от морална гледна точка, която е дори още по-важна, това, което направихме, е напълно справедливо и легално", заяви Медведев. Той нарече протестите "абсолютно нормални", но заблудени. "Мога да разбера емоционалния компонент (на протестите), но не и правния, защото той просто не съществува", заяви Медведев.

Той отхвърли мненията, че е получил ролята на технократ, който само прилага решенията, идващи отгоре. "Премиерът подписва десетки правителствени постановления, резолюции и инструкции, които засягат живота на милиони хора. Това не може да бъде технически пост в страната ни", заяви руският премиер. /АФП - БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355